YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kardeşliğin karşısında duranlar yok olacak"
"Kardeşliğin karşısında duranlar yok olacak"
12 Nisan 2013 11:08
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, çözüm sürecinin mutlaka sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Erdem, Şişli Halide Edip Adıvar Camisi'nde sabah namazını kıldıktan sonra cami avlusunda vatandaşlarla kahvaltı yaptı.

Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin terör olduğunu ifade eden Erdem, konuyla ilgili mücadelenin sürdüğünü söyledi.

Erdem, çözüm süreciyle ilgili bazı kesimlerin eleştirilerde bulunduğunu dile getirerek, "Şimdi çözüm süreci olarak ortadayız ama birileri 'çözemezsiniz' diyor. Bunu çözersek kime zararı var? Buna karşı durulur mu? Kendilerince birtakım yalan dolan geliştiriyorlar, milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Ancak olmaz... Bu milleti tanımıyorlar. Bu halk o siyasetçilere inanmış olsaydı bugün Türkiye bu noktada olmazdı" diye konuştu.

Terör sorununun çözülmesini istediklerini vurgulayan Erdem, "30 yılda 40 bin insanımızı kaybettik. Çeşitli rakamlar var. Kimilerine göre 300 milyar dolar, kimilerine göre yan etkileriyle 1 trilyon dolarlık bakiye var. Bu rakamlar oraya harcanmasaydı Türkiye'de sıkıntı olur muydu? Dolayısıyla bu süreci mutlaka ama mutlaka sürdürmek zorundayız. Allah nazardan korusun, iyi de gidiyor. Çünkü işin doğrusu da bu. Halk kavga istemiyor, barış ve kardeşlik istiyor. Kardeşliğin karşısında duranlar yok olacaktır" ifadelerini kullandı.

"Millet yeni anayasa istiyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, milletin yeni bir anayasa istediğine işaret ederek, konuyla ilgili sürecin devam ettiğini kaydetti.

"Doğrusunu söylemek gerekirse diğer partiler desteği verirse verir, vermezse biz bunu halkımızla birlikte yaparız" diyen Erdem, milletin çağdaş bir anayasadan yana olduğunu belirtti.

Erdem, ''Ergenekon'' davasının 8 Nisan'daki duruşması sırasında yaşanan olaylara değinerek, muhalefetin tutumunu eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce İstanbul'da yaşanan sorunlardan da bahseden Erdem, kentte yaşanan değişim hakkında bilgi verdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler