YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Karara saygı göstereceğiz"
"Karara saygı göstereceğiz"
03 Haziran 2010 13:55
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, "Yargının vereceği karara hepimizin saygı duyması gerek"dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliğiyle ilgili iptal istemi için, ''Yargının vereceği her karar, hepimizin saygı duyması gereken bir karardır. Ona hepimiz saygı göstereceğiz'' dedi.
 Kılıçdaroğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Rixos Otel'de düzenlenen 17. Olağan Genel Kurulu'ndan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığını ancak kendi konuşmasının ardından ayrıldığını hatırlatarak değerlendirmesini sorması üzerine Kılıçdaroğlu, ''Sayın Başbakan bir randevusu olduğunu söyledi. O nedenle erken ayrılmak durumunda kalacağını söyledi. Dinleyip dinlememek Sayın Başbakan'ın takdirindedir'' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, gazetecilerin, ''Randevusu olduğunu size mi söyledi'' sorusu üzerine de ''Evet, bana söyledi'' dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın kendisine ''hayırlı olsun'' dileğinde bulunduğunu da ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin, Anayasa değişikliğiyle ilgili iptal istemine dair ilk incelemeye salı günü devam edeceğinin hatırlatılması ve değerlendirmesinin sorulması üzerine de ''Yargının vereceği her karar, hepimizin saygı duyması gereken bir karardır. Ona hepimiz saygı göstereceğiz'' diye konuştu.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler