YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karanlıktan meddet ummayın
Karanlıktan meddet ummayın
10 Aralık 2009 08:18
Erdoğan, “Türkiye'de düğümlenmiş sorunları çözmeye çözmeye yeltendiğiniz anda bu çevreler, yani çeteler, mafyatik örgütlenmeler çeşitli taktiklerle ve tehditlerle karşınıza çıkıyor. Biz 7 yılda bunların tamamını yaşadık. Hâlâ da yaşıyoruz” dedi.

Ergenekon iddianamesinde yer alan iddiaların, kirli ilişkilerin, çirkin planların, Türkiye'nin geçmişte ne denli büyük bir tehdit yaşadığını açıkça gösterdiğini belirten Başbakan Erdoğan, “Türkiye'de düğümlenmiş sorunları çözmeye çözmeye yeltendiğiniz anda bu çevreler, yani çeteler, mafyatik örgütlenmeler çeşitli taktiklerle ve tehditlerle karşınıza çıkıyor. Biz 7 yılda bunların tamamını yaşadık. Hâlâ da yaşıyoruz” dedi.

ABD'deki gezisinin son gününde katıldığı programlarda gündeme ilişkin soruları cevaplandıran Başbakan Erdoğan, hukuki sürecin sürdüğü bir davanın iddianamesinde yer alan iddiaların, kirli ilişkiler ve çirkin senaryolar ile Türkiye'nin geçmişte büyük bir tehdit altında olduğunu açıkca gösterdiğini kaydetti. Bu çirkin oyunlar ve kirli senaryoları 7 yıllık iktidarları döneminde de yaşadıklarını belirten Erdoğan, bunları hâlâ yaşadıklarını kaydetti. Demokratik açılım sürecinin tüm provokatif müdahalelere rağmen devam edeceğini belirten Başbakan Erdoğan, Ergenekon'dan İran'a, AB'den Ortadoğu'ya kadar Türkiye'nin gündemine ilişkin sorulara cevap verdi.

DEĞİŞİMİ İSTEMİYORLAR

Erdoğan, “Türkiye'deki hukuk dışı örgütlenmeye ilişkin konu, şu anda yargı aşamasındadır. Benim bu konunun ayrıntılarına girmem zaten doğru olmaz. Ancak, ortaya çıkan iddianameler, iddialar, kirli ilişkiler, kirli senaryolar, çirkin planlar, Türkiye'nin geçmişte ne büyük bir tehdit altında olduğunu ortaya koymaya yetecek kadar malzemeyi gün yüzüne çıkarmıştır” diye konuştu.

Erdoğan, “Altını çizerek ifade ediyorum, eğer, çetelerle, mafyayla, hukuk dışı örgütlenmelerle mücadeleyi erteleseydik, ya da bu mücadeleyi hiç yapmasaydık, ne ekonomide, ne iç ve dış politikada, ne de demokratikleşmede bugün ulaştığımız seviyeye asla ulaşamazdık. Sadece bizim iktidarımız döneminde şahit olduğumuz provokasyonlar bile, hukuk dışı örgütlenmelerin değişimin önünde nasıl bir engel teşkil ettiğini

çok net olarak ortaya koymuştur” dedi.

NEMALANANLAR VAR

“Eğer sorunlar zamana yayılmışsa, eğer sorunlar kör düğüm olmuşsa, bundan beslenen, bundan nemalanan, bunu istismar ederek kendisine ikbal sağlayan çevreler de oluşuyor” diyen Erdoğan, “Dolayısıyla, siz her hangi bir sorunu çözmeye yeltendiğiniz anda bu çevreler, yani çeteler, mafyatik örgütlenmeler çeşitli taktiklerle ve tehditlerle karşınıza çıkıyor. Biz 7 yılda bunların tamamını yaşadık. Hâlâ da yaşıyoruz. ” dedi.

 

DİPLOMASİ İLE ÇÖZÜM

Türkiye ile İran'ın tarihi komşuluklarını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Bunu gölgelersek, böyle bir sıkıntıyı doğuracak bir süreç olursa tabii Türkiye açısından bölgede önemli bir kayıp olur. Özellikle diplomatik açıdan da bunu bir iflas olarak görürüz ve biz dünyadaki tüm ülkelere şunu söylüyoruz; bunu diplomatik yollarla çözmeliyiz. Gelin bunu diplomasiyle çözelim, diplomaside henüz her şey kullanılmış değil. Biz bunu Irak için de söyledik. Diplomasiyi kullanalım, diplomatik yoldan gidelim ve kaybetmeyelim, çünkü insanlık kaybeder.”

Erdoğan'a ümile baktık,ümitlerimiz sönmek üzere.
 // ibrahim çelikoğlu
Erdoğan belediyeciliği öğrenmiş ve yola çıkmış.Devlet idaresi bambaşka zor bir iş.Kolluk,yargı,organize örgütler.Bunlarla baş etmek zor.Yürütme yürütmeyi götüremiyor.Gözümüzemi?Sözünüzemi?Dersek.Hak arıyamıyoruz.Hukuk devletinde avukat tutabilmek bile zor.Korunmadıklarını ima edip iş almıyorlar.Yürütme yok.Devlet yok.Devletin görevlerini bildiren Anayasanın önü kesiliyor.Sorsan?Diyecekleri belli."Deniyoruz."Sanki,millet deneme tahtası?Bir ileri,iki geri...
10 Aralık 2009 16:33
DOĞRU VE HAKLININ YANINDAYIZ.
 // Bayram TUNA
T.C.Hükümetimizin Sn.Başbakanı canı gönülden tebrik ediyorum. Çünkü şayet bu iktidarda öbürlerinin yolunda gitseydi akibetimiz perişan olacak ve hiçbir ülkede bizi kabul etmeyecekti.Doğru bildiklerinden taviz vermeden yapacakları doğruyuda vakit geçirmeden uygulamaya almalarını bekliyor, bundan daha iyisi varsa icraatta ve isbatta bekliyoruz.Vatandaşımızı müsbet medya,basın ve dürüst yöneticileri bilinçlendirdi hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ...
10 Aralık 2009 10:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler