YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karanlık odakların üzerine gidiliyor
Karanlık odakların üzerine gidiliyor
04 Şubat 2008 10:20
Karanlık odakların üzerine gidiliyor

Başbakan Erdoğan, milletin can ve mal emniyetini tehdit eden çetelerle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini ifade ederek, "Artan bir kararlılıkla karanlık odakların üzerine gidiliyor" dedi


Başbakan Tayyip Erdoğan, televizyonlarda yayınlanan "Ulusa Sesleniş" konuşmasında, son gelişmeleri değerlendirdi. Türk milletinin huzur ve refahını istemeyenlerin olduğunu, bunların bundan sonra da olmaya devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, "Milletimizin huzur ve refahını, can ve mal emniyetini tehdit eden organize suç örgütleriyle, hukuk dışı yapılanmalarla, menfaat şebekeleriyle, çetelerle mücadelemiz onun için büyük önem taşıyor. Kurumlarımız artan bir kararlılıkla, işbirliği içinde bu karanlık odakların üzerine gidiyor. Bu oluşumların varlığı, modern, çağdaş Türkiye'ye ve onun kurumlarına en büyük haksızlıktır, en büyük kötülüktür" diye konuştu.


FARKLILIKLAR ZENGİNLİĞİMİZ


Erdoğan, millet olarak, farklılıkların zenginleştirdiğinin iyi bilinmesi gerektiğini ifade ederek, "Birbirimizle aynı olmak zorunda değiliz ama bir ve beraber olmak zorundayız. Farklı inançlara, fikirlere, yaşam biçimlerine sahip olmamız bizim birbirimize kardeş olmamıza engel değil, hepimiz aynı aşkla ülkemize, vatanımıza, bayrağımıza bağlıyız. Varsa mesafeler ortadan kaldırmak, varsa uzaklıklar gidermek bizim görevimiz" diye konuştu. Türkiye'nin yıllar yılı tabu olarak görüldüğü için konuşulmamış meselelerinin bulunduğunu kaydeden Erdoğan, “Bu meseleleri aklıselimle aşmak istiyoruz” dedi


MGK ve MİT'i kabul etti


Başbakan Erdoğan, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile haftalık olağan görüşmesini gerçekleştirdi. Ardından Başbakanlık Resmi Konutu'na geçen Erdoğan, burada Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Tahsin Burcuoğlu'nu kabul etti. Bir süre Burcuoğlu ile görüşen Erdoğan, ardından da MİT Müsteşarı Emre Taner'i kabul etti. Görüşmeler hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.


Özel Kalemi görevi bıraktı


5 yıldır Başbakan Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Hikmet Bulduk, Erdoğan'dan izin alarak görevini bıraktı. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 5 yıl 2 aydır bu görevi başarıyla sürdüren Bulduk, Başbakan Erdoğan'a müracaat ederek, bu görevden affını talep etti. Talebi geri çevirmeyen Erdoğan, Hikmet Bulduk'un görevinden ayrılmasına müsade etti.


Fenerbahçe yönetimi Başbakanlıkta


Başbakan Erdoğan, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Ankara'da temaslarda bulunan Fenerbahçe yönetimi, Başbakan Erdoğan'ı ziyaret etti. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen görüşme 1.5 saat sürdü.Görüşme öncesinde basın mensuplarının görüntü almasına izin verildi. Yıldırım ve beraberindeki heyet, görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapmadan Başbakanlık'tan ayrıldı. Bu arada, Yıldırım'ın Başbakanlığa gelişi sırasında mini bir kriz yaşandı. Yıldırım, görüşmeye korumaların uyarısına rağmen devlet bakanlıkları girişi olan B kapısından girerek görüşmeye geçti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler