YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karanlık güçlerin sokak senaryosu
Ağrı'dan Mersin'e, Siirt'ten İstanbul'a kadar, yüzleri maskeli karanlık gruplar Suruç'ta yaşanan katliamı bahane ederek sokakları yine savaş yerine çevirdi. Gruplar polise taş ve molotofla saldırdı, Tarsus'ta da pompalı tüfekle ateş açtı
Karanlık güçlerin sokak senaryosu
23 Temmuz 2015 / 12:35 Güncelleme: 23 Temmuz 2015 / 12:38

Suruç'taki kanlı saldırı sonrası, demokratik protesto hakkını kirli emellerine alet etmeye kalkan karanlık gruplar, tıpkı Gezi ve Kobani olaylarında olduğu gibi düğmeye bastı. Önceki gece yurdun dört bir yanında, bu grupların çıkardığı olaylarda, havaya ateş edildi, molotof ve havai fişek atıldı, araçlar hasar gördü.

Mersin'in Tarsus ilçesinde, Gazipaşa, Barbaros, Kemalpaşa, Şahin, Tozkoparan Zahit ve Fahrettinpaşa mahallelerinde yüzleri maskeli gruplar, izinsiz gösteri yaptı. Çöp konteynırlarını devirip yolları kapatan gruplar, polise pompalı tüfekle ateş ederek, taş, molotof ve havai fişek attı. İkisi polis 3 kişi yaralandı.

Ağrı'da, HDP ile DBP İl Başkanlığı önünde başlayan ve Dörtyol Kavşağı'na kadar devam eden yürüyüşe, HDP Ağrı Milletvekilleri Dilan Dirayet Taşdemir, Berdan Öztürk, Mehmet Emin İlhan ile çok sayıda kişi katıldı. Grup, yürüyüş sonrası oturma eylemi yaptı. Grup dağılırken, bir kısmı yürüyüşe devam edince polisle gerginlik yaşandı. Göstericiler polise taş atınca, 4 polis yaralandı, 4 kişi de gözaltına alındı.

ÇÖP KONTEYNIRLARI YAKILDI

 Diyarbakır'da birçok yerde toplanan göstericiler, yol kapatarak çöp konteynırlarını ateşe verdi. Göstericiler, kendilerine müdahale eden polise de molotof kokteyli ve ses bombası attı. Bağlar ilçesinde ise yüzleri maskeli bir grup arasından polise ateş edildi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde başta Turgut Özal mahallesi olmak üzere ilçenin dört bir yanını savaş alanına çeviren YDG-H üyeleri, gece boyunca polisle çatıştı. Göstericiler polise ses bombası, havai fişek ve yer yer gerçek silahlarla saldırdı. Cizre ve Kızıltepe'de, ölenlerden Uğur Özkan'ın defnedilmesinin ardından yollara barikat kurarak kapatan yüzleri maskeli YDG-H üyeleri, polise, havai fişek, molotof kokteyli ve el yapımı ses bombalarıyla saldırdı.

Hakkâri'de, yollara barikat kurarak slogan atan yüzü maskeli göstericiler, kenti savaş alanına çevirdi. Polise, molotofkokteyli, taş ve ses bombasıyla saldıran göstericiler, adliye lojmanlarına da havai fişek attı. Gaz bombalarının evlere isabet etmesi sonucu bazı aileler evlerini terk etmek zorunda kaldı. Molotof ve taşlardan kurtulmak için ani manevra yaparken dönüşünü alamayan Akrep adı verilen bir zırhlı araç ise bir evin bahçesindeki ağaca çarparak durunca, dere yatağına yuvarlanmaktan kurtuldu.

ÇOCUKLARI ÖNE SÜRDÜLER

Jandarma ekiplerinin beraberinde getirdiği çekiciyle ağaca çarparak duran zırhlı araç çıkartılmaya çalışılırken, bu sırada zırhlı araca arka arkaya molotof atıldı. Yüksekova ilçesinde de, Suruç'ta ölen öğretmen Süleyman Aksu (28) için, aralarında HDP Hakkari Milletvekilleri Abdullah Zeydan ile HDP Van Milletvekili Adem Özcaner'in de bulunduğu kalabalık grup yürüyüş düzenledi. Kalabalık dağılırken yüzleri kapalı bir grup gösterici çarşı merkezinde yola barikat kurup ateş yakıp, havai fişek attı. Polis, eylemci gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ederken, eylemciler polise taş ve molotof atarak karşılık verdi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 100 kişilik grup, çöp konteynırlarıyla yol kapatarak lastik yaktı. Polise havai fişek, taş ve molotof kokteyli attı. Mardin'in Nusaybin ilçesinde yapılan yürüyüşün ardından da yollara barikat kurarak kapatan YDG-H üyeleri polise havai fişek, ses bombası ve molotof kokteyli attı.
 Siirt'te de yol kapatan gruptaki 10-13 yaşlarındaki çocuklar, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği binasını taşladı.

VANDALLARA OPERASYON: 51 GÖZALTI, 3 BOMBA

Şanlıurfa Suruç'taki patlamayı gerekçe gösterip İstanbul sokaklarında terör estirmeye çalışan 51 kişi, İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler, uzun namlulu silahla saldırı düzenlemek, kamu binalarına ve araçlarına, güvenlik güçlerine, siyasi parti binalarına, işyerlerine ve otomobillere molotof kokteyli ve havai fişek atmakla suçlanıyor. Şüphelilere yönelik operasyon kapsamında, 3 basınç etkili parça tesirli el yapımı patlayıcı, 239 molotof kokteyli, 25 litre benzin, 1 pompalı tüfek, 10 havai fişek rampası, 160 havai fişek ele geçirildi.

8 CANLI BOMBA DAHA VAR

Suruç'u kana bulayan canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün (20) Diyarbakır bombacısı Orhan Gönder'le aynı grupta yer aldığı belirlendi. Ağabeyi Yunus Emre Alagöz ile birlikte DAEŞ terör örgütünün 10 kişilik canlı bomba ekibi içinde yer aldığı tespit edilen Suruç bombacısının, ağabeyiyle birlikte sınırdan yasa dışı yollardan geçiş yaptığı, hücre evlerde saklandığı öğrenildi. Türkiye'ye eylem için gönderilen bomba timinin diğer 8 üyesine ait kimlik bilgileri ve fotoğrafları da tüm güvenlik noktalarına dağıtıldı.

 

SABAH

1
 // 1
hazır jandarma gitmişken niye vur emri verilmiyor ha pardon onlar tam.techizat cikmiyorlar değil mi şehit haberi olsun diye Sayın Ak Parti hükümeti ettiğiniz pisliği bi an once temizlemeye başlayın sonucu ne olursa olsun biz bunlara vergi veren bir topluluk olarak katlanmak zorunda değiliz......
23 Temmuz 2015 15:32
 // Memet
Bismillahirrahmanirrahim
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Deccal çıktığı vakit beraberinde su ve ateş vardır. Ancak halkın ateş olarak gördüğü tatlı sudur; halkın su olarak gördüğü ise yakıcı bir ateştir. Sizden kim o güne ererse, halkın ateş olarak gördüğü düş(meyi kabul et)sin. Çünkü o, tatlı soğuk sudur."
Ravi: Huzeyfe, Hadis No: 5011...
23 Temmuz 2015 13:38
 // Memet
yine provokasyon, yine kaos oluşturma çabaları... Akıllı olmalıyız, sokakta bu provakatörleri, vatanhainlerini yalnız bırakalım... sokağa çıkmaya yönelik çağrıları emniyete daha doğrusu iç işlerine bildirelim, malum emniyettede F.Gülen'e bağlı insanlar var ve bu provokasyonları onlarda destekliyor... Gülen'i desteklemek pkk'yı, israil'i, üst akılı yani deccaliyeti desteklemek demek... Bismillahirrahmanirrahim
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Deccal çıktığı vakit beraberinde su v...
23 Temmuz 2015 13:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler