YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kara leke bulamayanlar başka türlü iftiralarla beni karalamaya çalıştı"
"Kara leke bulamayanlar başka türlü iftiralarla beni karalamaya çalıştı"
"Kara leke bulamayanlar başka türlü iftiralarla beni karalamaya çalıştı"
17 Şubat 2009 / 17:07 Güncelleme: 17 Şubat 2009 / 00:00

AK Parti'nin Ankara Keçiören Belediye Başkanı ve adayı Turgut Altınok, adaylıktan çekilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.


İşte AK Parti Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekilen Turgut Altınok'un yaptığı açıklama:


"O zaman şehrimizde gecekondular vardı. Keçiören'e doğru bakardım ve derdim "Bizi çok iş bekliyor." İnsanca yaşamak bütün vatandaşlarımızın hakkıdır. Keçiören halkının hakkını kimseye yedirmeden ve yemeden medeni yaşam sunmak ilkemizdi. Keçiören tarihe baktığımızda önemli bir yer. Ama vizyonu ve misyonu bitmiş, kaderine terk edilmiş ve insanlarımızın hizmetleri alamadığı "Kaderi budur" diye haketmediği bir yerdeydi. 15 yıllık görev süremiz içinde Keçiören'i gecekondu kentinden dünya kenti haline getirdik. Bizim çizgimizde bir yamukluk olmadı."


"15 YILIN SONUNDA ALNIM AÇIK, YÜZÜM AK"


"Keçiörenlinin cebinden bir kuruşluk bile seyahat parası almadım. Biz halkımız için harcadık. Benim çoluğum çocuğum makam aracıma binmemiştir. Biz buraları soygun yeri olarak görmüyoruz. Kara leke bulamayanlar başka türlü iftiralarla beni karalamaya çalıştı. Burada Türkiye Cumhuriyeti'nin gurur duyacağı marka bir kent vardır. Bunu çekemeyenler farklı tehditlerin içine girmişlerdir. Onları da kınıyorum! 15 yılın sonunda alnımız açık, yüzümüz ak. Vicdanımız da gönlümüz de rahat. Bu toplantıyı düzenledik. Basınımızı bilgilendirmemiz gerekiyordu.


Benim mücadelem kravatlı çetelereydi! Zamana ve zemine göre hareket edenlerden olmadık. İkbal ve istikbal beklemedik, kimseye eğilmedik. Biz yola çıktığımız arkadaşlarımızı satmadık. Aday adaylık sürecimizde listede anlaşmazlıklar oldu. AK Parti belediye başkan adaylığından çekildim.


AK Parti'den istifa etmedim. Başka bir partiden de adaylık yok. Bağımsız adaylık için ise yorum yok"


Altınok, açıklamalarında, adaylıktan çekildiğini ancak AK Parti'den istifa etmediğini söyledi.


 


AK Parti’de Turgut Altınok adaylıktan ÇEKİLDİ


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler