YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaplan'dan ilginç benzetme
"Domuz gribi ve mikropların çoğu Ankara ve ötesinde kaldı"
Kaplan'dan ilginç benzetme
29 Kasım 2009 / 15:33 Güncelleme: 29 Kasım 2009 / 15:40

Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan kurban bayramı nedeniyle Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Demokratik Toplum Partisi (DTP) ilçe teşkilatını bayramlaşmak için ilçeye geldi. Yaptığı konuşmada siyasilere ilginç bir benzetmede bulunan Kaplan "Domuz gribi Ankara ve ötesinde kaldı" diye açıklamalarda bulundu.  

Şırnak Miletvekili Hasip kaplan Şırnak DTP İl başkanı Selim Bayar ve bölgedeki bazı belediye başkanlarıyla Kurban bayramı nedeniyle Beytüşşebap ilçesinde bulunan DTP ilçe binasına gelerek partililerin bayramlarını kutladı. Partilerle buluşan Kaplan herkesle selamlaştı. DTP'lilerin davul zurna eşliğinde halay çekince Milletvekili Hasip Kaplan ve beraberindekiler davul zurnalı halay çektiler. DTP Miletvekili Hasip Kaplan yaptığı konuşmada "Bayramda güzel şeylerden bahsetmek lazım barış kardeşlik lazım Şırnak'tayım dün gece halkımızla beraberdik gece Uludere'nin Andaç köyünde kaldık. Andaç köyünde vatandaşlarımızla beraber bayramlaştık. Sıfır kilometrede bayramlaşmak ancak ve ancak Demokratik Toplum Partisi Milletvekillilerine kısmet olabilir. Bu ülkede gecenin yarısında halka güvenerek gece ve gündüz bayramlaşma cesaretliğini ve yürekliğini gösterebilir.

Sıfır kilometrede ne olduğu bilmeyen parlementlere şunu söylemek istiyorum ben Ankara'dan geliyorum kucaklaşıyoruz halkımızla Beytüşşebap, Uludere'yi güzelim havasını, güzelim dağları, güzelim bayramında insanlarına domuz gribi gelmemiş. Çünkü domuz gribi ve mikropların çoğu Anakara'da ve ötesinde kaldı. İki şeye çok dikkat etmesi lazım, bir domuzlara iki mikaplara çok dikkat etmesi lazım. Irkçılık yapan mikroplara, kafatasçılık yapan mikroplara, insanları, asileri, kimlikleri ayıran mikroplara, dinleri inançları ayıran mikroplara ve kendini başkalarından üstün gören mikroplara karşı faşist mikroplara karşı halkımızın çok uyanık olması lazım. Çünkü domuzlarla domuz gribindeki mikropların bu mutasyon siyasi kesimin Türkiye için büyük tehlikedir. Onun iki reçetesi var, birisi halkımızın birlik olmasıdır, ikincisi sandıktır. Sandıkta bu mikropları temizleme iradesine halk gösterir" dedi. 
 

Daha sonra ilçeden ayrılmak için ilçe merkezinden yaya olarak çarşı içinden karşılaştığı vatandaşlara bayramlaşan Kaplan, Partililerle vedalaştıktan sonra ilçeden ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler