YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandemir:Bu şekilde görevden alınmamız doğru değil
Kandemir:Bu şekilde görevden alınmamız doğru değil
Kandemir:Bu şekilde görevden alınmamız doğru değil
16 Mayıs 2008 / 17:18 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 'Yalaka' dediği Antalya'nın Alanya İlçesi Başkanı Bülent Kandemir ile İlçe Sekreteri Durmuş Özgen görevinden alındı.


Partinin ilkeleri ve yaşam anlayışıyla bağdaşmadıkları gerekçesiyle görevden alındıkları belirtilen Özgen ve Kandemir, Antalya İl Başkanı Ömer Melli'nin Genel Başkan Baykal'ın gözüne girebilmek için kendilerini görevden aldığını iddia etti.


CHP Antalya İl Başkanlığı tarafından istifa etmeleri istenen Kandemir ve Özgen, basın açıklaması yaparak partililere tepki gösterdi. "Bu şekilde görevden alınmamız doğru değil." diyen Kandemir, "Kurultay öncesinde biz ilçe teşkilatı olarak yerel seçimleri kazanmayı hedefliyorduk. Ancak CHP İl Örgütü ve İl Başkanı Ömer Melli'nin hedefi, Kurultayda Genel Başkan Deniz Baykal'ı tekrar Genel Başkanlık'a getirmekmiş. Ayrıca, Genel Başkan Baykal ile aramda geçen kısa süreli bir tartışmanın ardından Melli'nin Genel Merkez ve Genel Başkana yaranmak için bunu yaptığını düşünüyorum. Melli, 'Hani sana sataşan bir çocuk vardı ya biz onu görevden aldık' demek için bizleri görevden aldı. Çalışmalarımızdan dolayı takdir beklerken böyle seviyesiz bir yazı gönderilerek görevden alınmamız bizi çok üzdü." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler