YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamyoncudan Kılıçdaroğlu’na zor soru: Siyaset nedir?
Bursa'da vatandaşlarla bir araya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, esnafı ziyaret etti. Kamyoncular Sitesi'nde ise kamyoncularla bir araya geldi ve bir kamyoncu ile Kılıçdaroğlu arasında ilginç bir diyalog yaşandı.
Kamyoncudan Kılıçdaroğlu’na zor soru: Siyaset nedir?
29 Ocak 2015 / 12:44 Güncelleme: 29 Ocak 2015 / 12:47

Kamyoncular Sitesi’nde şoförlerle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir kamyoncu arasında ilginç bir diyalog yaşandı. CHP’ye sitem eden kamyoncu, “Geldiler kapı kapı oy topladılar. CHP‘ye yıllardır oy verdik. Adam gelip şunu, bunu yapacağım diyor. Ondan sonra senin evini yıkıyor. Yani bu mu siyasettir? Garibanın evini yıkmak mı? Neden zenginin evini yıkamıyorlar?” dedi.

Kamyoncunun ‘Siyaset nedir?’ sorusuna Kılıçdaroğlu, “Siyaset halka hizmet etmektir” cevabını verdi. Kamyoncu, “Yok, siyaset yalandır. Ama bizim bu halkımız bunu bilmiyor. Başımıza siz de gelseniz, AK Parti de gelse, hangi parti gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak. Hiçbir şey değişmez. Biz de bu zihniyet olduğu sürece kaybetmeye mahkumuz. Siyasetin yalan olduğunu bildiğiniz halde geçende arkadaşlar gelip konuşma yaptılar. Allah’ın izniyle bir başa gelsek demiyor. Allah’ın ismini bile ağzına almıyor. Gelirsek şunu yapacağız diyorlar. Senin yaşayacağının, ömrünün garantisi var m? Sen kimi kandırıyorsun? Şurada 5 dakika sonra ölmeyeceğimiz ne malum. Ama burada gariban eziliyor. Cahil kesim burada. İşi yapacak kişi kamyonculardır” diye konuştu.

Cevap veremedi

Kamyoncunun bu sözlerine cevap vermeyen Kılıçdaroğlu, diğer kamyoncuların sorunlarını dinledikten sonra, “Ben bunu defalarca dile getirdim. Bu düzeni değiştirecek miyiz, değiştirmeyecek miyiz? Bu düzeni değiştirirsek her şey değişir. Bu düzeni değiştirmezseniz siz yine mağdur olmaya devam edersiniz. Ben siyasete halka hizmet etmek için girdim. Siyasete girdiğim gün bütün ailemin mal varlığını açıkladım. Hepsi alnımın teriyle kazandığım para. Hiçbir zaman siyasetle zenginleşmedim” şeklinde konuştu.

 

İHA

19:59
 // burhan
isin gucun yalan dolan zavali kemal ugrasma iktidar olamassin akp.yi gecemezsin yeni osmanli turkiyesi geluyor baskanlik geliyor otur yerine ve sus...
29 Ocak 2015 19:59
Milli Şef Gibi
 // Boğaçhan
CHP'lilerin "Milli Şef" i İnönü de Allah lafzını ağzına almamak ve dini konulara girmemek için özen gösterirdi....
29 Ocak 2015 Perşembe 13:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler