YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamptan kısa kısa
Kamptan kısa kısa
21 Kasım 2009 23:07
AK Parti'nin Kızılcahamam'daki Asya Termal Otel'de gerçekleşen 14. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı devam ediyor.

Kızılcahamam Asya Termal Tesisleri'nde gerçekleştirilen kampta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kral dairesinde ağırlandı. Başbakan Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayan kampa milletvekilleri, parti kurucuları ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri ile Genel Merkez Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Merkez Yürütme Kurulu üyeleri, vekil eşleri ve çocukları için otelde özel etkinlikler de düzenlendi. 
 

KAMPTAN NOTLAR... 
- Başbakan Erdoğan, kendisi ile görüşememekten şikayet eden milletvekilleri ile birebir ya da gruplar halinde özel oturumlarda biraraya geldi. Erdoğan ayrıca, bakanlarla görüşememekten yakınan milletvekillerini de kabine üyeleriyle buluşturdu.  
- Kampın yapıldığı otele Atatürk ve Başbakan Erdoğan'ın posterleri ile Türk bayrağı asıldı. Gün içinde rüzgarın da etkisiyle düşen Erdoğan'ın posteri itfaiye aracı ile yeniden asıldı.  
- Kampın yapıldığı otelin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, bomba arama köpekleri oteli didik didik aradı.  
- Basın mensupları görev yapmaları için otel dışında ayrı bir bölüm ayrıldı. 
- Başbakan Erdoğan'ın açılış konuşması için otele alınan basın mensuplarının malzemeleri de özel eğitimli polis köpeği tarafından arandı. Muhabirler de üzt aramalarının yapılmasının ardından otele alındı.  
- Otelde bir ambulansın ve bir itfaiye aracının yanı sıra hava ambulans helikopteri de hazır bekletildi.  
- Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını vekil eşlerinin bir bölümü locadan, bir kısmı da salon içinde izledi.  
- Bakanlar ve milletvekillerinin rahat kıyafetleri dikkat çekerken, kot pantolon giyen tek bakan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek oldu.  
- Havanın soğuk olması sebebiyle vekiller sabah sporuna rağbet etmedi.  
- AK Parti Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya, Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ile Batman Milletvekili Ahmet İnal sabah yürüyüşü yapan vekiller arasında yer aldı.  
- AK Parti kampı nedeniyle otele giden yol üzerine Başbakan Erdoğan'a yönelik 'Doğalgaz için teşekkürler', Milletin ve Gönüllerin Sultanı Hoşgeldin' yazılı pankartlar asıldı. 
- Sigara yasağı nedeniyle, sigara kullanan partililerotel bahçesinde sigara içmek zorunda kaldı."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler