YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kampta siyasetten sonra en önemli gündem spordu
Kampta siyasetten sonra en önemli gündem spordu
Kampta siyasetten sonra en önemli gündem spordu
01 Haziran 2008 / 17:15 Güncelleme: 02 Haziran 2008 / 00:00

AK Parti'nin kapatma davası ve savunma hazırlıklarını değerlendirdiği Kızılcahamam Kampı, milletvekilleri ve aileleri için aynı zamanda tatil fırsatı oldu.


Kampta siyasetten sonra en önemli gündem spordu, AK Parti'liler tenis oynadı, futbol maçı yaptı


Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de sahaya indi ve ekonomide taca çıkıldığı eleştirilerine gol atarak yanıt verdi.
 
Kampta kapalı kapılar ardında, kapatma davası ile siyasi gelişmeler konuşulsa da, toplantılardan çıkan milletvekilleri alileleri ile birlikte kendilerini spora verdi, stres attı.
 
Spor yapanlar vekiller ve aileleri olunca tedbir elden bırakılmadı. Kampın çevresinde iki gün boyunca keneye karşı ilaçlama yapıldı.
 
Kampın en gözde sporu futbol oldu. Önce Başbakan Erdoğan'ın korumaları top koşturdu, ardından milletvekillerinin çoçukları. Kadroda Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de vardı.
 
Bakan Şimşek'in oynadığı takım galip gelirken, Mehmet Şimşek de bu galibiyeti 5 golle taçlandırdı. Top koşturan Ekonomi Bakanı olunca, ekonomide taca çıkıp çıkılmadığı soruldu.
 
Şimşek gazetecilerin bu sorusuna, "Biz ekonomide geleceğin kurgu takımını yapıyoruz. Onun içi top taca çok çıkar hemen toparlanırız" cevabını verdi.
 
Futbol kampın gözde sporu olsa da form tutmak isteyen vekillerin tercihi tenis oldu. Denizli Milletvekili Selma Kafav da kortta hünerlerini sergileyen vekiller arasındaydı.


2 günün ardından AKP'nin kamp molası bitti ve vekiller yeniden yoğun gündemli Ankara'ya doğru yol aldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler