YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç'ten ilginç savunma
Kamer Genç'ten ilginç savunma
29 Kasım 2013 13:00
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, iktidar partisinin yolsuzluklarını ortaya çıkardığı için yok edilmeye çalışıldığını öne sürdü.

Genç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, bir şirketin, Hazine'ye ait olan 700 milyon dolar değerindeki araziyi, Ziraat Bankası'ndan kredi çekerek, 180 milyon dolara satın aldığını söyledi. Kamer Genç, çiftçinin bile zor kredi aldığı bu bankanın söz konusu şirkete büyük miktarda kredi vermesinin dikkati çektiğini savundu.

"İktidarın yolsuzluklarını ortaya çıkarmaya devam edeceğim" diyen Genç, engellemelere rağmen bu mücadelesini sürdüreceğini dile getirdi.

Japonya Büyükelçiliği'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın konuşmasına müdahale ettiği gerekçesiyle dün partisinin genel merkezinin önünde toplanan kadınların kendisini istifaya davet ettiğini belirten Genç, söz konusu kadınların, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından organize edildiğini ileri sürdü.

Kendisini protesto eden kadınlara seslenen Genç, "Önce devleti talan edenleri istifa ettirin sonra sıra bana gelsin. İktidarın yolsuzluklarını ortaya çıkardığım için beni yok etmeye çalışıyorlar. Ama bu saldırılar beni yıldırmayacak. Yolsuzluklarını bulmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genç, Japonya Büyükelçiliği'ne partisi adına değil kendi adına davet edildiğini söyledi. 30 yıldır büyükelçiliklerdeki törenlere davet edildiğini anlatan Genç, bu nedenle söz konusu törenlerdeki diplomatik kuralları iyi bildiğini söyledi.

 

AA

14:43
 // PİTON
O yılan niye bunu yutmamış. Hindistan'dan, sarhoş yutan, pitonlardan ithal etmemiz lazım....
29 Kasım 2013 14:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler