YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç'ten ilginç iddia
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Fethiye'de otel odasında ölü bulunan stajyer avukat 26 yaşındaki Didem Yaylalı’nın ölümüyle ilgili ilginç bir iddiada bulundu.
Kamer Genç'ten ilginç iddia
24 Ağustos 2013 / 19:06 Güncelleme: 24 Ağustos 2013 / 22:53

20. Gleneksel Pülümür Bal Festivali’ne katılan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde tatil için konakladığı otel odasında ölü bulunan stajyer avukat 26 yaşındaki Didem Yaylalı’nın, hâkimlik sınavını kazandığı ve Alevi olduğu gerekçesiyle hakim yapılmadığı için intihar ettiğini öne sürdü.

20. Geleneksel Pülümür  Bal Festivali Şair Cemal Süreya’nın ilçe merkezine dikilen heykelinin açılışıyla başladı. Daha sonra Kristian Udeh Kültür Merkezi’nde devam edilen törene  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Vali Yardımcısı Kenan Eskin,Pülümür Kaymakamı  Kudret Kurnaz, Tunceli Belediye Başkanı Edibe Şahin,Pülümür Belediye Başkanı Mesut Coşkun,komşu ilçelerin belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmaları ardından kürsüye gelen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, stajyer avukat 26 yaşındaki Didem Yaylalı’nın intiharı hakkında ilginç bir iddiada bulundu.Genç hükümetin Alevileri kamu kurumlarına memur ve yönetici olarak atamadığını dile getirirken, “Bakın iki gün önce gazetelerde bir hakime hanımın intiharı olayı vardı.Hakime hanım imtihanı kazanmış,bütün şeylerden geçmiş.Ama sırf Alevi olduğu için ona bir şey bulmuş,kızcağızı hakimliğe atamamışlar ve intihar etmiş.Bunun gibi daha çok insan var.Ak Parti iktidarı ile birlikte özellikle Alevi vatandaşlara karşı çok haince,çok vahşice ayırımlar var.Hiç bir yerde işe almıyorlar,olanları da atıyorlar.” İddiasında bulundu.
  20. Geleneksel Pülümür Bal Festivali daha sonra bal ikramı ile devam etti. Festivale katılanlara ayran ve tereyağı yanında bir buçuk ton bal dağıtıldı.

Festival Mustafa Özarslan, Metin Kahraman, Zuhal, Gerçek Yalgın, Nurettin Güleç, Veli Turan’ın katılacağı  gece konseri ile devam edecek.

 

İHA

21:41
 // SEN DERSİM'DEN HABER VER HEMŞO
Lan kıytırık suratlı herif! Sen önce Dersim ahalisi neden katledildiğini bir açıkla. Onlar ne olduğu için katledildi. Sen alevi isen, ben de öküzüm....
24 Ağustos 2013 21:41
19:29
 // Oktay D Gezer
Şom ağzını yine açtı baş provokatör;yakınımızda bu kadar acı yaşanırken siz(CHP kafalılar) vur patlasın-çal oynasın eğlence düzenleyin!Gozyasiyla dalga gecen sizi gibilere de iste bu yakışır VİCDANSİZLAR !!!...
24 Ağustos 2013 19:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler