YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç'in hastalığı neydi? 2016
Kamer Genç'in hastalığı neydi? 2016
22 Ocak 2016 17:57
Kamer Genç uzun süredir hastaydı, bugün ölüm haberi geldi. Uzun süredir hastaneden yatan Kamer Genç'in hastalığı neydi. Eski vekil Kamer Genç, hastalığıyla uzun süre savaştı fakat bugün hastalığa yenik düştü.

Türk siyaset tarihinin unutamayacağı simalarından Kamer Genç, hastalığıyla uzun süre savaştı. Kamer Genç, hastalığı nedeniyle uzun süre ABD'de tedavi gördü. Ünlü siyasetçi Kamer Genç'in hastalığı neydi? Kamer Genç'i bugün hastanede CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etmişti.

Tunceli’den 6 dönem boyunca milletvekilliği yapan Kamer Genç’in Pankreas Kanseri teşhisi ile bir süre önce ABD’de tedavi gördüğü biliniyor.

KAMER GENÇ HASTA MIYDI? HASTALIĞI NEDİR? 

CHP Eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç TEmmuz 2015'te çıktığı hastabeye yeniden kaldırıldı. Bir süre önce ABD’de Pankreas Kanseri tedavisi gören Kamer Genç, tedavisinin tamamlanmasından sonra Türkiye’ye dönmüştü. Genç’in yurda döndükten sonra sağlık kontrollerinin yapılması için hastaneye yatması gündemde şok etkisi yaratmış sosyal medya da Kamer Geç öldü haberleri yayılmaya başlamıştı. Bu haberler üzerine hastaneden taburcu olan Genç sevenlerine iyiyim mesajı vermişti.

GENÇ’İN HASTA HASTANEYE YATTIĞINI MHP'Lİ TÜRKKAN TWİTTER'DAN DUYURDU

Kamer Genç'in yeniden hastaneye kaldırıldığı haberi MHP eski Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Twitter'da paylaştığı bir mesajla ortaya çıktı. Genç'i evinde ziyaret etmek için bir günlüğüne Ankara'ya gelen Türkkan, TBMM'de aynı dönemde, farklı partilerde vekillik yaptığı Kamer Genç'in hastaneye kaldırıldığını öğrenerek, ziyareti hastanede gerçekleştirdiği öğrenildi. Türkkan, Twitter hesabından Genç'le birlikte bir fotoğraf paylaştı ve şu notu düştü; "Tunceli'nin yetiştirdiği siyaset adamı, her şartta Türk olduğunu haykıran Kamer Genç'i ziyaret için Ankara'dayız." Şeklinde oldu.

CHP'nin Eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç’ hastanede ziyaret eden MHP eski Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Genç’in son halini gördüğünde şaşkınlık geçirdiği öğrenildi.

KAMER GENÇ AMERİKA'DA UZUN SÜRE TEDAVİ GÖRMÜŞ

CHP'nin 6 dönem milletvekilliği yapmış Tunceli Eski Milletvekili Kamer Genç, pankreas kanseri teşhisiyle uzun bir süre Amerika'da tedavi görmüştü. Tedavinin ardından mayıs ayında Türkiye'ye dönen Genç, memleketi Tunceli'de CHP'li milletvekilleri ile seçim çalışmalarına katılmıştı. Genç, geçtiğimiz gün hastalığının ağırlaşması nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Yapılan ilk müdahale sonrasında Genç’in Ankara’da özel bir hastaneye nakledildiği alınan bilgiler arasında idi. 

KAMER GENÇ KİMDİR?

Kamer Genç 23 Şubat 1940 Tunceli’nin  Nazimiye ilçesine bağlı Ramazanköy'de doğmuştur. 1960 yılında Ankara Maliye Okulu’na yatılı olarak girmiştir. Okulun tamirata girmesi sonrasında eğitimine bir süre Tunceli lisesinde devam etmiştir. Daha sonra Maliye okuluna tekrar dönen Genç,1966 yılında Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi'ni (Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) bitirmiştir. Maliye Bakanlığı'nda staj yaptıktan sonra Bingöl'e vergi kontrol memuru olarak atanmıştır. 1966’da Danıştay sınavını kazanması sonrasında ilkokuldan beri tanıdığı Sevim Genç'e eevlenme teklif ederek 1967 yılında evlenmiştir. İki çocuk babası olan Kamer Genç 6 Dönem boyunca TBMM’de Tunceli Milletvekili olarak görev yapmıştır.

Kamer GEnç, 22 Ocak 2016'da hayata gözlerini yumdu.

 

 

Çarpılmış adam
 // Ay-yıldızlı
Vaybe, MHP li milletvekili Kamer Genç denen Ataesti övüyormuş! Gebermiş pislik....
22 Ocak 2016 18:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler