YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç yine ortalığı karıştırdı
Kamer Genç yine ortalığı karıştırdı
21 Temmuz 2014 11:45
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in "Siz şimdi yargıyı falan da elde ettiniz. Yarın da bu hırsızlıkları, yolsuzlukları meşrulaştırmaya kalkan o parmaklar kırılır, bir tarafa, bir yerlere sokulur" açıklamasına Nurettin Canikli'den çok sert tepki geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in TBMM'ye ağır hakarette bulunduğunu, Genç'in konuşmasında, "Bakmayın siz şimdi yargıyı falan da elde ettiniz. Yarın da bu hırsızlıkları, yolsuzlukları meşrulaştırmaya kalkan o parmaklar kırılır, bir tarafa, bir yerlere sokulur" dediğini aktardı.

Canikli'den çok sert tepki

Canikli, "Birazcık edebi, ahlakı, şerefi, haysiyeti olan hiç kimse insanlıktan birazcık nasibi olan hiçbir kimse TBMM'de böyle bir konuşma yapamaz. Hakaret edemez. Ancak şerefi, haysiyeti, kişiliği yoksa her şeyi söyleyebilir. İnsani vasıfları olan hiç kimse TBMM'de böyle konuşma yapamaz. Ama 'bu konuşmayı yapabilir, edebi ahlakı, şerefi yoktur' diyorsanız, 'Bu konuşmayı yapabilir' diyorsanız o zaman bir şey demiyorum" diye konuştu.

AK Partili milletvekilleri de Genç'e tepki gösterdi.

Meclis Başkanvekili Yakut, bu tartışmanın ardından birleşime ara verdi.
Aranın ardından komisyonun yerine oturmaması üzerine Yakut, birleşimi bugün saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

08:06
 // erdal
şu çilingir sofrasi seviyeli adamı, meclise sokan zihniyetten ülkem adina utanıyorum....
22 Temmuz 2014 08:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler