YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç yine Meclis'i karıştırdı!
Kamer Genç yine Meclis'i karıştırdı!
03 Aralık 2014 07:07
Meclis'te yarattığı gerginlikler ve ağır sözleriyle siyaset gündeminden düşmeyen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, bu kez de TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya hakaretler yağdırdı.

TBMM Genel Kurulu'nda Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde söz alan CHP TunceliMilletvekili Kamer Genç, söz alarak kürsüye çıktı.

Hakaret dolu sözler

Genç, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya "Şimdi, Anayasa Mahkemesi Başkanı durup dururken bir laf attı ortaya, dedi ki: 'Seçimde baraj usulünü kaldıracağız.' Ya Burhan Kuzu bu nereden profesör olmuş, hangi yerden profesörlük almış. Diyor ki: 'Biz bu kararı yok sayarız, Anayasa Mahkemesini yok sayarız, kaldıracağız.' Yahu, Burhan, bu Anayasa Mahkemesi. 12 Eylül'de bu Meclis Anayasa'da bir değişiklik yaptı, bu değişiklikle Anayasa Mahkemesi Meclis'in yerine geçerek o Anayasa'yı, halkoyuna sunulan metni değiştirdi. Hâlâ kafan çalışmıyor, kafan çalışmıyor senin, hâlâ o beynin çalışmıyor. Böyle bir laf söylenir mi ya! Beynin çalışmıyor.

Acaba beynin nasıl bir beyin? Olur mu böyle? Sen nasıl Anayasa Komisyonu Başkanısın? Bir daha buraya gelme, bir daha seni burada görmek istemiyorum, hadi git. Böyle bir şey olur mu ya! Anayasa Mahkemesini ben hoşuma gitmedi diye karar şey edeceğim" diye konuştu.

"Kimsin sen be"

Burhan Kuzu ise, Genç'e "Terbiyeli ol, terbiyeli, utanmaz adam, terbiyeli ol" diyerek şunları kaydetti; "Yazıklar olsun sana be Adam değilsin sen be. Hâkim değilsin, hukukçu değilsin, kimsin sen be. Sen anlamazsın o işlerden." Bu tartışmanın ardından Kuzu, yerine geçti. Genç'de konuşmasının ardından yerine geçti ve tartışma büyümeden sona erdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler