YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç kendisine verilen cezayla ilgili ne dedi?
Kamer Genç kendisine verilen cezayla ilgili ne dedi?
05 Temmuz 2013 12:34
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, dün gece TBMM Genel Kurulu'ndan 3 birleşim çıkarma cezası almasına neden olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yönelik konuşmasında sövme, hakaret ya da tehdit olmadığını öne sürdü.

Genç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün Genel Kurul'da yaptığı konuşmadan dolayı 3 birleşim çıkarma cezası verildiğini anımsattı.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, 3. boğaz köprüsüne Yavuz Sultan Selim adının verilmesine ilişkin eleştiriler karşısında başka büyük bir projeye de Pir Sultan Abdal adının verilebileceğini söylediğini anlatan Genç, "Pir Sultan ve Hacı Bektaş büyük ilim adamı, din adamıdır. Hiçbir ırk ya da inanç mensuplarına karşı katliam yapmamış insanlardır" dedi.

Gül'ün bu sözlerini, Genel Kurul'da"balkabağı gibi laf" diye değerlendirdiğini ifade eden Genç, "Ne baldır ne kabak. Bunun neresi hakaret Ben hakaret görmüyorum. Konuşmamda ne sövme ne hakaret ne tehdit var. Cumhurbaşkanı'nın sözündeki mantıksızlığı vurgulamak için söyledim" diye konuştu.

Kamer Genç, Genel Kurul'da kürsüye çıkmasından AK Parti'lilerin rahatsız olduğunu ve kendisine de hakaretler edildiğini savundu.

Cezanın kendisi için onur olduğunu dile getiren Genç, "Ceza bana sivrisinek vızıltısı gibi gelir. En fazla 3 birleşimden çıkarma cezası verilebiliyor. Azamisini kullandılar" dedi.

 

AA

20:32
 // DÜŞKÜN
Aleviler bile senden nefret ediyor ey DÜŞKÜN!
Öyle zannedersem şarabı sadece içmiyor, fitil olarak da kullanıyorsun. Bak, alkolik arkadaşların ne diyor?... Diyorlar ki, şarabı lavman olarak da kullanıyormuşsun. E tamam anladık da, kalanını neden ağzına göt ürüp içiyorsun. (koymuyorum arkadaş! Yok soru moru işareti)...
05 Temmuz 2013 20:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler