YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamer Genç CHP'ye katılacak mı?
Kamer Genç, Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini duruma göre CHP'ye katılıp katılmayacağına karar vereceğini söyledi
Kamer Genç CHP'ye katılacak mı?
25 Mayıs 2010 / 17:15 Güncelleme: 25 Mayıs 2010 / 17:16

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Zonguldak'tan döndükten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceğini, CHP'ye katılması yönünde bir talep olması halinde Tunceli halkına sorduktan sonra kararını vereceğini belirtti.  

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa seçilmesinden sonra CHP'ye katılacağına yönelik haberler kulislerde dolaşan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Meclis'te gazetecilerin sorularını cevapladı.

Genç, bugün bazı internet sitelerinde, salı günü yapılacak grup toplantısında CHP'ye katılacağı yönünde haberler yer aldığını hatırlatarak, "Ben daha önce de söyledim. 'CHP yöneticilerinden, CHP'ye katılmam konusunda bir istek olursa, ben zaten CHP'liyim, giderim Tunceli halkına sorarım. Ondan sonra da halk ne karar verirse ona uyarım' dedi.

Bu haberin kaynağının CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay mı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu mu olduğunu bilmediğini anlatan Genç, "Zonguldak'tan dönmelerini bekliyorum. Hem gidip sayın Genel Başkan'ı tebrik edeceğim. Eğer böyle bir isteği olursa ondan sonra Tunceli halkına gideceğim. 'Sayın Genel Başkan'ın böyle bir isteği var, isterseniz CHP'ye katılayım' diyeceğim. Ben bağımsız milletvekiliyim. O insanların oylarıyla geldim. O insanların iradesi paralelinde hareket etmek istiyorum" dedi.  
 

Genç, hafta sonu yapılan CHP kurultayında kendisine gösterilen sevgi gösterileri için yorumunun sorulması üzerine, bunun, Türkiye'de 30 senedir yaptığı çalışmanın ve yürüttüğü siyasetin bir ürünü olduğunu dile getirdi. 1980'lerdeki karanlık rejimler zamanında yapılan işkencelere karşı koyduğunu, Türkiye'de yapılan soygunlara, yolsuzluklara, keyfi uygulamalara karşı çıktığını, daima haksızlığa uğrayan insanların yanında yer aldığını belirten Genç, "Halkın gerçek duygularına tercüman olan bir siyaset izledim. Dolayısıyla benim için CHP kurultayına girerken aldığım alkış, yılların birikimi olan sevginin işaretidir. Bana göre halkın sevgisi, Cumhurbaşkanlığından da büyük bir makamdır. Halkın sevgisi kadar ne servetin, ne makamın bir değeri vardır. Ben de ona ulaştığım için çok mutluyum" dedi.  
 

Genç, 'CHP'ye geçeceğinize yönelik haberlerin ardından Tunceli halkından bir tepki geldi mi?' sorusuna şu karşılığı verdi: "Devamlı beni tebrik ediyorlar. Daha kesin bir şey yok. Ben gideceğim, vatandaşların duygularını, düşüncelerini alacağım. Salı gününe kadar belli olur. Genel Başkan gelsin, kendisiyle görüşeceğim. Böyle bir talebi tekrarlarsa Tunceli'ye gidip, 3-4 gün dolaşıp geleceğim." İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler