YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak'tan Papa'nın ziyaretine eleştiri
Kamalak'tan Papa'nın ziyaretine eleştiri
17 Kasım 2014 08:36
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Ordu’nun Ünye ilçesinde partisinin 5. Olağan Kongresi’ne katıldı. Partililere seslenen Kamalak, Papa'nın Türkiye ziyaretini eleştirdi.

SP Ünye İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi ilçedeki bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Kongreye SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partinin il ve ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Özgür Şahin, milli görüşün bu coğrafyanın teminatı olduğunu belirterek, “Yaklaşık 300 yıldır yüzünü batıya çevirmiş idealcilerin yaptıklarının sonucu ortadadır.

Yaklaşık 100 yıldır yürütülen inkar ve asimilasyon politikalarının sonucu ortadadır. Biz aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aynı yağmurda ıslanıyor, aynı güneşte ısınıyoruz. Hakkı üstün tutarak bir arada yaşamak mümkündür. Yaşama hakkı, inanç ve düşünce hürriyeti, neslin korunması hakkı, aklın korunması hakkı ve mülkiyet hakkı her insan içindir. Milli görüş bir inancı herkese dayatmak için değil, kişiyi hangi inançtan olursa olsun onun hak ve hukukunun korumaktır. Bundan daha birleştirici, bundan daha kaynaştırıcı bir unsur olamaz. İşte bu yüzden milli görüş bu coğrafyanın teminatıdır” dedi.

“Papa'yı öven ülkenin şerefini koruyamaz"

SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ise, Papa’nın Türkiye ziyaretini eleştirdi. “Sahipsiz ülkenin batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır” diyen Kamalak, “Ülkeyi korumaktan öte ülkeye sahip çıkmaktan başka bu ülkenin onurunu, izzetini ve şerefini de korumak zorundayız. Açık söylüyorum, küresel emperyalizmin temsilcisi olan Papa'ya övgüler yağdıran bu ülkenin izzetini ve şerefini koruyamaz. Papa gelecekmiş onu ağırlamaktan büyük onur duyacakmışız. Papa niye geliyor biliyor musunuz? Papa Patrikhane’yi, Ayasofya’yı ziyarete geliyor. Batının şark meselesi diye üç asırdan bu yana baş koyduğu, çözmek istediği meseleye destek vermek için geliyor” diye konuştu.

Ordulu 650 bin insanın göçle İstanbul'a yerleştiğini belirten Kamalak, hükümetin büyükşehir politikasını eleştirdi. Kamalak, "Burada karınları doymadığı için gidiyorlar. Sabahleyin evlerinden ayrılırken eşlerine mutfak masraf parası, çocuklarına harçlık veremedikleri için oralara gidiyorlar. Peki bunlar nasıl olacak? İşte buralarda fabrikalar, kurarak, iş istihdamı sağlayarak yapılabilir" şeklinde konuştu.

Ekonominin iyiye gitmediğini, insanların ailelerine mutfak masrafı için para, çocuklarına harçlık veremediklerini savunan Kamalak, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Biliyorsunuz bir zorlama ile Ordu’muzu büyükşehir yaptılar. Büyükşehir oldu. Büyükşehir olduğunda resmi kayıtlara göre nüfusumuz 770 küsur bin oldu. Ama büyükşehir olunca refahın artması gerekmez mi? Ama büyükşehir olunca nüfusta 45-50 bin göç oldu. Peki neden göç ediyor. Bu insanlar gittiği yerlerde çok mu memnunlar? Hayır. Burada karınları doymadığı için gidiyorlar. Sabahleyin evlerinden ayrılırken eşlerine mutfak masraf parası, çocuklarına harçlık veremedikleri için oralara gidiyorlar. Peki bunlar nasıl olacak? İşte buralarda fabrikalar kurarak, iş istihdamı sağlayarak yapılabilir. İşte bunlar sahip çıkmak sureti ile olur."

 

18:07
 // anti laik
bunlar ışid ın yerli versiyonu bir tek kendilerinin sağlam olduklarını idda edip fitne fesat çıkarmaya çalışıyorlar yaşantılarına baksanız sadece lafla cihat deyip duruyorlar icraatlara baksanız bişe yoksa...
17 Kasım 2014 18:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler