YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak'tan baraj aşma formülü
Kamalak'tan baraj aşma formülü
20 Eylül 2015 23:45
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yüzde 10'luk seçim barajına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, seçimlerde yüzde 10'luk barajı aşamayan partilere ilişkin yaptığı açıklamada ilginç bir iddia öne sürdü. İnternethaber'in haberine göre Kamalak, 1 Kasım seçimlerinin ardından Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuracaklarını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Saadet Partisi barajı aşamaz bu işbirliğine mecbur dediler. Hiç kimsenin düşünmediği bir hususu söyleyelim. Hiçbir oy boşa gidecek değildir. Hiçbir oy heba olacak değildir. Çünkü bireysel başvuru yolu diye bir yol vardır anayasamızda.

Kamuoyu bunu bilmiyor. Diyelim ki siz değerli kardeşlerim burada Saadet Partisi adayına milletvekili seçilecek kadar oy topladığınız takdirde parti barajı aşamazsa dahi o kardeşimiz Meclis'e gelebilir. Bunu kamuoyu bilmiyor. Dün YİK toplantımızda bunu ifade ettik.”

kamalak
 // M.N.A
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
21 Eylül 2015 07:30
HANİ VATAN MİLLETTİ
 // DADAŞ
Hani Sizin Koltuk Sevdanız Yoktu Hani vatan Millet Sakarya İdi hani Millet vatan İçin Değil Elinizi bedeninizi Yükün Altına Koyardınız Yalan Söylerken Hiç Utanmıyorlar Ak Parti % 10 barajıyla Yarışmadı mı CHP % 10 Barajıyla Seçime Girmiyor mu HDP Öyle Veya Böyle % 10 Barajıyla Meclise Girmedi mi daha baştan yenileceğini Biliyorsun ve Suyu Bulandırmaya Kalkıyorsun Size İnanan İnsanlara Acıyorum AK Parti 20 Vekil Verseydi Baraj Maraj Yoktu Çok Yazık....
21 Eylül 2015 Pazartesi 00:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler