YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak, 'Türkiye müstehak olmadığı bir süreçten geçiyor'
Kamalak, 'Türkiye müstehak olmadığı bir süreçten geçiyor'
22 Aralık 2013 00:30
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye'nin müstahak olmadığı bir süreçten geçtiğini söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin Bursa’da düzenlediği ‘Siyaset Okulu’ programına katılan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Merinos Kongre ve Kültür Merkezi Başkanlık Salonu'nda gerçekleşen konferansta konuşan Kamalak, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının Türkiye tarihindeki ilk hazin olay olduğunu belirterek, "Önemli olaylar demiyoruz, ne yazık ki güncel olaylar diyoruz. Türkiye müstahak olmadığı bir süreçten geçiyor; hak etmediği bir durumla karşı karşıya. Güncel dediğimiz olay yolsuzluktur. Yolsuzluk her toplumda olabilir ama 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa bakan çocukları yolsuzlukla suçlanıp mahkeme kararı ile tutuklanıyor" dedi.

Kamalak, "Ülke açısından değerlendirince hazin bir durum. Bundan daha hazin bir durum da fitneden bahsedilmesi. Devlet içinde devletten bahsediliyor. Bu olayların okyanus ötesinden idare edildiği ifade ediliyor. Fethullah Hoca'ya dayandırılmak isteniyor. Olayları bir an için hükümetin dediği gibi kabul edelim. Sayın banka müdürünün ayakkabı kutularının içine dolarları Fethullah Hoca mı koydu? Buna ihtimal var mı? Sayın Bakanımızın oğlunun yatak odasına paraları cemaat mi yerleştirmiş? Ciddiyetle düşünülmesi gereken bir konudur. Kimin yaptığı belli, fail ortada. Gerisinde başkaları olabilir ama hiç şüphesiz ki o da zamanla açıklığa kavuşacaktır Dünya aleme rezil oluyoruz. Bu olaylar dünya medyası tarafından ibretle izleniyor. Siyaset bu değildir, böyle olmamalı. Siyasetçi toplumun her bakımdan sorumlusu olan bir kişidir" ifadelerini kullandı.

28 Şubat yorumu

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 28 Şubat davasında tutuklu tüm sanıkların tahliye edilmesine ilişkin, "Perşembenin gelişi çarşambadan belli olurmuş. Biz baştan böyle olacağın tahmin ediyorduk" dedi.

Partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve ilçe belediye başkanlığı adaylarının tanıtım toplantısına katılan SP Lideri Mustafa Kamalak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Program öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Kamalak, 28 Şubat davasıyla ilgili tüm sanıkların tahliye edilmesini eleştirerek, "Perşembenin gelişi çarşambadan belli olurmuş. Biz baştan böyle olacağını tahmin ediyorduk. Çünkü 28 Şubat sürecine gelince yargılama kanunu değiştirildi. Özel yetkili mahkemelerin yerine özel ağır ceza mahkemeleri getirildi. Sonra sayın başbakan neredeyse 'görev yapacak subay kalmadı' anlamında mesajlar verdi. Millet bundan rahatsızlık duyuyordu. O çerçevede bu noktaya gelindi. Hayırlısı bakalım" diye konuştu.

Bir gazetecinin tutuklu milletvekillerinin tahliyesine ilişkin soruya ise "Hükümet talebinde samimiyse kanun çıkarma yetkisine sahiptir. Hiçbir tartışmaya meydan vermeyecek şekilde bir maddelik kanun çıkartır, mesele biter gider" dedi.

"Seçimlerde iddialıyız"

Saadet Partisi olarak yerel seçimlerde iddialı olduklarını anlatan Kamalak, şöyle devam etti:

"81 ilde, 971 ilçede, 386 beldede seçimlere gidiyoruz. İddialıyız. Milletimize güveniyoruz. Teşkilatımıza güveniyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Son zamanlarda yaşanan olayların AK Parti'nin oyunu düşürüp düşürmeyeceğine ilişkin ise ona seçmenimiz karar verecek."

 

İHA

07:32
 // M.N.A.
Sayin kamalak hükümete karşı kahpece bir tezgah var ve senin gibi bir müslüman bundan iktidar olabilirmiyim diye hesap yapıyorsun Allah belani versin sen bu şebekeyi tanimiyorsun galiba...
22 Aralık 2013 07:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler