YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak: "Beklediğimiz sonuç bu değildi"
Kamalak: "Beklediğimiz sonuç bu değildi"
13 Haziran 2015 13:51
Seçimden önce yaptıkları anketlere göre yüzde 15 oy alacaklarını söyleyen Mustafa Kamalak, yüzde 2.06'lık hezimetin ardından, "Beklediğimiz sonuç bu değildi." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, genel seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bütün parti teşkilatlarına teşekkür eden Kamalak, "Beklediğimiz sonuç bu değildi. Burada bir sorumluluk, bir mesuliyet varsa hiç şüphesiz ki bu bana aittir." dedi.

Saadet Partisi İl Başkanları ve İl Müfettişleri Seçim Sonuçları Değerlendirme Toplantısı, parti genel merkezinde gerçekleştirildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak toplantıda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Genel seçimden bekledikleri sonucu alamadıklarını belirten Kamalak, "Beklediğimiz sonucu alamadık. Arazi böyle değildi. Ama sandıktan çıkan sonuç farklı oldu. Biz doğrusu daha yüksek bir sonuç bekliyorduk." dedi.

9 NİSAN’DA ‘YÜZDE 15’ DEMİŞTİ

7 Haziran seçiminden önce AA muhabirinin sorularını yanıtlandıran Mustafa Kamalak, “Bu ittifakın, anketlere göre en az yüzde 15'lerin üzerinde olacağını düşünüyoruz" demişti.

BBP ve Saadet Partisi’nin yüzde 36’ya yakın potansiyeli olduğunu söyleyen Mustafa Destici de, “Biz, maksimum potansiyelimizin yarısını dahi alsak bu yüzde 20'lere yaklaşıyor. Biz bunu alacağız.” demişti.

7 HAZİRAN’DA YÜZDE 2.06 ALABİLDİ

Saadet Partisi ve BBP’nin ittifak yaparak girdiği 7 Haziran seçiminde 949.625 oyla yüzde 2.06 kalmıştı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler