YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak: 'AK Parti 10+5+8 vekili kabul etmedi'
AK Parti ile ittifak görüşmeleri yapan Saadet Partisi'nin istediği vekil sayısının 10+5+8 şeklinde olduğu öğrenildi.
Kamalak: 'AK Parti 10+5+8 vekili kabul etmedi'
02 Ekim 2015 / 19:04 Güncelleme: 03 Ekim 2015 / 09:06

SP Genel Başkanı Kamalak, Bartın'da yaptığı konuşmada AK Parti ile yaptıkları ittifak görüşmelerine değinerek, "Seçilebilecek noktada 10 kontenjan isteriz. Seçilme ihtimali bulunan yerlerden de 5 kontenjan isteriz. Onun dışında iki parti bir araya geldiğinde bir sinerji olursa, 40-50 milletvekili çıkaracak olursa oradan da 8 kontenjan isteriz dedik. Olmadı" diye konuştu.

Partisinin adaylarını tanıtmak için geldiği Bartın'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa Kamalak, Ak Parti ile yapılan ittifak görüşmelerini değerlendirdi. Milletvekili olma gibi bir dertleri olmadığını, Türkiye'nin yetişmiş en iyi kadrolarının SP'de olduğunu vurgulayan Kamalak, şöyle konuştu:

"Biz, 'Yangını söndürecek, akan gözyaşlarını dindirecek, şehit kanlarını durduracak kadar bir güce sahip olursak Meclis'e gireriz' dedik. 'Seçilebilecek noktada 10 kontenjan isteriz. Seçilme ihtimali bulunan yerlerden de 5 kontenjan isteriz. Onun dışında iki parti bir araya geldiğinde bir sinerji olursa, 40-50 milletvekili çıkaracak olursa oradan da 8 kontenjan isteriz' dedik. Olmadı. Ben biliyordum zaten, en baştan tahmin ediyordum. 'Bunlar Milli Görüş'ü ihya için değil imha için gelirler' dedim arkadaşlarıma. Örneğin Diyarbakır'dan 1 milletvekili çıkarmışlar, bize 4'üncü sırayı teklif ediyorlar. Ağrı'dan hiç milletvekili çıkaramamışlar, bize 3'üncü sırayı teklif ediyorlar. Görüşmenin bir manası olur mu?"

 // Erbakan
Sen bu partinin başından gidene kadar saadete oy yok...
03 Ekim 2015 09:29
paralel çete maymuncukları
 // sivaslı akıncı
bu paralel çete maymuncuklarını ciddiye alıp adam yerine koymaya değmez...rahmetli Erbakan hocamın kemiklerini sızlatıyorlar......
03 Ekim 2015 00:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler