YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamalak açıkladı: AK Parti ile ittifak yapacaklar mı?
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti ile ittifak yapacakları iddialarına yanıt verdi.
Kamalak açıkladı: AK Parti ile ittifak yapacaklar mı?
12 Eylül 2015 / 07:35 Güncelleme: 12 Eylül 2015 / 12:11

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti ile ittifak yapacaklarına dair çıkan haberlere ilişkin, "Bu ülkenin menfaati için varız, icap ederse elimizi değil, başımızı da taşın altına koyarız ama hiç kimseye koltuk değneği olmayız" dedi.

"KİMSEYE KOLTUK DEĞNEĞİ OLMAYIZ"

Partisinin Akçakoca'da bir otelde düzenlenen İlçe Teşkilatı Divanı'na katılan Kamalak, her şehit cenazesinde can evlerinden vurulduklarını söyledi.

Bu ateşi söndürebilmek, akan kanı durdurabilmek, annelerin feryat ve figanlarına son verebilmek için herhangi bir katkımız olacaksa biz ona varız diyoruz" ifadesini kullanan Kamalak, "Ama ekliyoruz, bizim kırmızı çizgilerimiz, uğruna hayatımızı vereceğimiz değerlerimiz var. Buradan hareketle bu ülkenin menfaati için varız, icap ederse elimizi değil, başımızı da taşın altına koyarız ama hiç kimseye koltuk değneği olmayız" diye konuştu.

Türkiye'de erdemli ve faziletli bir eğitim sistemine ihtiyaç olduğunu savunan Kamalak, Türk milletinin alın teri, kazancı ve vergileriyle kurulmuş birçok okulun terörist yetiştirdiğini öne sürdü.

Kamalak, şöyle devam etti:

"30 bin kişinin katili diye suçlanan Öcalan'ı, Apo'yu dışarıdan mı getirdik, gökten mi indi, yerden mi bitti? Nerede yetişti bu? Milletin paralarıyla kurulmuş okullarında yetişti, maaşını ödediği öğretmenler tarafından okutuldu. Parasıyla bastırılmış kitaplarını okuyarak yetişti. Bu durumu iyi bildiğimiz için yüksek sesle haykırdık. Yine haykırıyorum, 'Ey devlet ricalim, Cumhurbaşkanım, Başbakakanım, Milli Eğitim Bakanım, 'ben varım' diyen etnik çevreler, sizin eğitim sisteminiz, milli eğitiminiz ancak Milli Piyango kadar millidir, daha fazla değil. Bunu baştan bildiğimiz için oradan çıkan imalat bizleri şaşırtmıyor."

Amaçlarının herkesin insanca yaşamasını sağlamak olduğunu vurgulayan Kamalak, "Bizim dışımızdaki partilerin insanlığa huzur getirmesi mümkün değildir. Getirecek olsalardı bu zamana kadar getirirlerdi. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer var, nimet de var ama adil düzen yok. Adil düzen olmadığı için kardeşlerimizin cesetleri kıyılarımıza vuruyor" şeklinde konuştu.

...
 // Yahya RAMİ
Bu kendini bilmez densiz adamın beşpara etmez partisiyle AKPARTİ'nin ittifak yapması, AKPARTİ'YE HİÇ BİR YARARI OLMAZ KESİNLİKLE ZARAR VERİR...
12 Eylül 2015 16:26
aaaa
 // ali al
bunlar gerçekten bunamış. tedaviye gitmeliler. akşam Oğuzhan asıltürkü izledim, 19 mv. verseler olmaz diyor. illada 20 vekil isteyor. bence bunların hepsi bunama sürecine girmiş. sp devam edecek ise ya bir dernek olmalı yada gençlere bırakmalılar. şu andakiler yaşları itibariyle akılları çocukluk seviyesinde......
12 Eylül 2015 Cumartesi 14:19
 // Hasan sağdıç
hadi ordan hadi ordan derler kakalak...
12 Eylül 2015 11:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler