YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalkınma Bakanı Yılmaz: IKBY'nin güvenliği bizim güvenliğimizdir
Kalkınma Bakanı Yılmaz: IKBY'nin güvenliği bizim güvenliğimizdir
27 Nisan 2016 20:42
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, IKBY'nin güvenliğinin kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Türkiye olarak biz şuna yürekten inanıyoruz; bu bölgenin güvenliği bizim güvenliğimizdir. Aynı şekilde refahı da bizim refahımızdır." dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) güvenliğinin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

IKBY'de resmi temaslarda bulunmak üzere Erbil kentinde gelen Bakan Yılmaz ve beraberindeki heyet, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Planlama Bakanı Ali Sindi, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı, Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam ve diğer idari yetkililer tarafından karşılandı.

Bakan Yılmaz, ziyaretinin birinci gününde ilk resmi temasını gerçekleştirmek için Bakanlar Kurulu binasında, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile basına kapalı görüştü.

'Çok iyi bir yönetim sergilediklerini söyleyebiliriz'

Çok zor bir dönemde çok iyi bir yönetim sergiledikleri için IKBY yetkililerini tebrik ettiklerini aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Terör konusu başta olmak üzere, karşı karşıya kaldıkları sorunlar, diğer taraftan petrol fiyatlarında meydana gelen düşüş, karşı karşıya kaldığı ekonomik zorlukları düşünürsek, çok iyi bir yönetim sergilediklerini söyleyebiliriz. Türkiye olarak biz şuna yürekten inanıyoruz; bu bölgenin güvenliği bizim güvenliğimizdir.

Bu bölgenin refahı bizim refahımızdır. Biz hep birlikte istikrarlı, terörden uzak, huzur içinde bir bölge istiyoruz. 

Bu yörede yaşayanlarla çok güçlü tarihi kültürel bağlarımız var. Bu bağları da her geçen gün daha fazla işbirliğiyle sonuca dönüştürmek istiyoruz."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler