YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalkınma Bakanı Yılmaz Bitlis'te
Kalkınma Bakanı Yılmaz Bitlis'te
17 Mart 2014 17:40
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Bu seçimler yerel seçimin ötesinde genel seçim ve referandum oldu" dedi.

Bitlis'in Güroymak ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Yılmaz, yaptığı konuşmada, çözüm sürecinin bir yıldan bu yana iyi bir şekilde devam ettiğini, hükümetin de kararlılıkla sürecin arkasında durduğunu söyledi.

Kardeş kavgası olmadan, el ele, gönül gönüle vermek gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Kaynaklarımızı israf etmeden bu çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakalım. Çözüm süreci tam olarak bittiğinde bu bölgelerde çok daha hızlı gelişim olacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine çok hizmetler yaptık. Bingöl, Muş ve buraya gelişimiz bir saat sürmedi. Okullar, üniversiteler, fakir fukaraya yapılan hizmetlere destek veriyoruz. Bütün bunlar, başbakanımızın liderliğinde gerçekleşti. Eskiden ranta ve faize giden paralar şimdi hizmet olarak dönüyor. DAKA'yı kurduk. DAP'ı kurduk. Sulama ve diğer projelere destek verdik. Bu yatırımlarımıza önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Çözüm sürecinden birileri rahatsız oldular. Türkiye'nin bu ortamından rahatsız oldular. Türkiye'nin istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Bu seçimler yerel seçimin ötesinde genel seçim ve referandum oldu."

Yılmaz, hükümetin Bitlis ve bölgede ciddi yatırımlar yaptığını bildirerek, "AK Parti laf partisi değil, slogan partisi değil, yüzeysel karalama partisi değil, bir hükümet partisidir" ifadelerini kullandı.

Demokraside büyük adımlar attıklarını, başörtülü kızların devlet dairelerinde bile inançlarını özgürce yerine getirebildiğini anlatan Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Kur'an-ı Kerim derslerini seçmeli ders yaptık. Anadilin önündeki engelleri kaldırdık. Hangi dilde istiyorsa seçmeli ders haline getirdik. İşte bütün bunlar özgürlüklerden yana olan Recep Tayyip Erdoğan zamanında oldu. Başbakandan yana mı, yoksa ona saldıranlardan mı yanayız  İstikrardan mı, yoksa istikrarsızlıktan mı yana olacağız   Biz başbakanımızdan yanayız. Biz huzurdan, kalkınmadan yanayız. Diğerleri ne yaparsa yapsın. Bu tuzak kuranlara en güzel cevabı 30 Mart'ta sandıklarda vereceğiz."

Yılmaz, konuşmasının ardından Tatvan ilçesine geçti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler