YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalkınma Bakan Yardımcısı: "BM uyuyor"
Kalkınma Bakan Yardımcısı: "BM uyuyor"
20 Temmuz 2014 23:47
Ceylan, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı'nın iftarında yaptığı konuşmada, Türkiye'de ramazanın huzurlu geçtiğini ancak Filistin'de insanların kan ağladığını söyledi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin, "Birleşmiş Milletler uyuyor. Amerika başta olmak üzere büyük ülkeler, Avrupa uyuyor. Maalesef İslam dünyası uyuyor. Böylesine bir manzara ile karşı karşıyayız. Adeta masum Filistin halkı kaderiyle baş başa kalmış durumda" dedi.

Böylesi mübarek bir günde İsrail'in vahşi hainliğini yine yaptığını, insanların üzerine binlerce bomba yağdığını belirten Ceylan, "Bu tür olaylarda genelde kınanır. Ama artık kınamıyoruz, Allah'a havale ediyoruz ve Allah inşallah onları, bu kararı verenleri lanetleyecektir. Türkiye'den başka İsrail'i ciddi anlamda tenkit eden, ikaz eden ve protesto eden başka ülke yok. Birleşmiş Milletler uyuyor. Amerika başta olmak üzere büyük ülkeler, Avrupa uyuyor. Maalesef İslam dünyası uyuyor. Böylesine bir manzara ile karşı karşıyayız. Adeta masum Filistin halkı kaderiyle baş başa kalmış durumda. Ben bizzat gittim Gazze adeta açık hava hapishanesi gibi" diye konuştu.

Bir tarafta hain İsrail'in diğer tarafta diktatör Sisi'nin ülkesi Mısır'ın bir tarafda da denizin olduğunu anlatan Ceylan, şöyle devam etti:

"Üç taraftan kaplanmış durumda. Gazze halkına denizde balık avlama müsaadesi bile verilmiyor. Bu karadan saldırıyı başlattığı zamanda elektrikleri kesmişler. Orada su ve kanalizasyon sistemi bile elektrikle çalışıyor. Dolayısıyla önümüzdeki günler içerisinde çok daha büyük tehlikeler, Allah korusun bulaşıcı hastalıklar bile baş gösterebilir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler