YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kalın kafalı Erdoğan"
DTP heyeti Adana'da Başbakan'a hakarete varan sözcükler sarfetti.
"Kalın kafalı Erdoğan"
05 Aralık 2009 / 17:14 Güncelleme: 05 Aralık 2009 / 17:14

DTP Milletvekili Özdal Uçar, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'ye gelen PKK'lı teröristlerin karşılanması sırasında  yaşanan gösterilere yönelik çıkışına tepki göstererek , "Kalın kafalı Erdoğan, biz dönenleri kucaklamayalım da ne yapalım? Onların  yüreği yansaydı barışı bizden daha çok isteyeceklerdi" dedi. 
 

DTP'li milletvekilleri Özdal Uçar, Nezir Karabaş ve Fatma Kurtalan il gezileri kapsamında geldikleri Adana'da Seyhan Kültür Merkezi  yakınındaki açık alanda düzenlenen mitingde konuştu. Uçar, Türkiye'ye giriş yapan PKK'lı teröristlerin karşılanması sırasındaki gösterilere ve İzmir'de DTP konvoyuna yönelik saldırılara ilişkin Başbakan Erdoğan'ın görüşüne sert tepki gösterdi. "Kalın kafalı Erdoğan, biz bunları kucaklamayalım da  ne yapalım" diyen Uçar daha sonra şunları söyledi: 
 

"Hangi generaldir ki oğlunu askere göndermiş. Eğer onların yüreği yansaydı, onlar barışı bizden daha çok isterdi. İdam sehpaları kursalar da biz Deniz Gezmişler gibi idam sehpalarını tekmeleyeceğiz. 'Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği' diyeceğiz. Türk ve Kürt halkını birbirine düşürmeye çalışıyorlar. İzmir halkının bu saldırıları organize etmediğini biliyoruz. Bizzat hükümet, Erdoğan tarafından organize edilen bir şeydi. Pompalı Erdoğan şunu söylüyor; 'Bayrak salladılar, bunların salladığı bayraklar yasadışıydı' Yasadışı değildi, bizim partimizin bayraklarıydı. Anayasa Mahkemesinin, Yargıtay'ın onayı ile kurulan partimizin bayraklarıydı. Saldırılara göz yumuyor ve organize ediyor. Pompalı Erdoğan'a halkımızın tahammülü yoktur. İlk seçimde halkımız cevap verecektir.  
 

Milletvekili Nezir Karabaş ise, DTP'nin kapatılmasının gündemde olduğunu kaydederek, geçmişte bir çok partilerinin kapatıldığını ancak partilerinin kapatılmasının ardından çok daha güçlü bir şekilde siyaseti sürdürdüklerini ifade etti. Partilerinin kapatılması halinde alanlarda mücadele edeceklerini aktaran Karabaş, şunları söyledi: 
 

Partimiz kapatılsa bile bizler, bugüne kadar verdiğimiz çabaları sizlerle birlikte sürdüreceğiz. Bugünkü iktidar, bir taraftan partimizi kapatmaya çalışırken, bir taraftan da demokratik çalışmalarını sürdürdüğünü söylüyor. Eğer partimiz kapatılır, milletvekilliğimiz düşürülürse, bizler, bu alanlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sizler partimizi kapatıp, oyununuzu sürdüremezsiniz. Halkımızın barış taleplerini engelleyemezsiniz. 'Bunlar sorunun çözümüne taraf değil' diyorlar. Bizler, AK Parti'nin samimi olmayan,  iki yüzlülüğüne karşıyız. Bizler, bir an önce savaşı durdurmak, barışı gerçekleştirmek ve anaların gözyaşını dindirmek için çok daha büyük çabalar içindeyiz. Bugün sürdürdüğümüz mücadelenin sonucu olarak barış dolu günlerin uzak olmadığını söylemek istiyorum."

Şu kalın Kafalılık Yokmu?
 // Lutfullah Yorulmaz
pkk milletvekilinin;"Kalın kafalı Erdoğan, biz bunları kucaklamayalım da ne yapalım" güleyimmi,kızayımmı!? Adamın kafasında siyah ve beyazdan başka renk yoksa ne yapsın? Adam gibi hareket etme kabiliyeti yok bunların. Bu duruma Kürtleri birazda şiddet yanlısı politikalar itti. Yani kabahatin en azından yarısı Türkçü politikalarda yatıyor....
05 Aralık 2009 19:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler