YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalelerimiz düşmedi hodri meydan
Referandum sonuçlarının ardından başarısız ilan edilen MHP'nin lideri Devlet Bahçeli, sessizliğini bozdu. Erken seçim çağrısını yineleyen Bahçeli, Kalelerimiz düşmedi, hodri meydan" dedi...
Kalelerimiz düşmedi hodri meydan
15 Eylül 2010 / 10:34 Güncelleme: 15 Eylül 2010 / 10:37

MHP Lideri Bahçeli, referandumda en büyük firenin MHP’de olduğu iddialarına “erken seçim” çağrısıyla yanıt verdi, “Hodri meydan” dedi.

Referandum sürecinde “Hayır” oyları için çaba harcayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sonuçların ardından sessizliğini Gazete Habertürk'e bozdu!

Referandum sonucunda en fazla firenin MHP tabanında olduğu iddia ediliyor...

Bu yakıştırmaları aynı amaca yönelik, değişik senaryoların parçası olarak görüyorum. Fethullah Gülen grubu başta olmak üzere, bunların yayın organları, köşe yazarlarıyla Kürt açılımına destek ve yandaşlık yapan bazı kişi ve kuruluşlar, kaybedenin MHP olduğunu, gelecekte MHP gibi bir partinin kalmayacağını, referandum süreci kesinleşmeden, yoldaş ve yandaş medya aracılığıyla değerlendirme sahnesi kurarak figüranlık oyununu sergilemişlerdir.

Yüzde 42’lik “Hayır” oyları içerisinde MHP’nin payı nedir?

Yüzde 58 “Evet” oylarının içerisinde AKP’nin oylarını nasıl açıklamaları gerektiğini bir kenara bırakıp hepsini AKP’ye yükleyen kişi ve kurumlar yüzde 42’nin içerisinde MHP’nin oyunu nasıl tespit ediyorlar? Kayan tabanla, yıkılan kaleleri nasıl biliyorlar ve kamuoyuna utanmadan açıklama çabası içerisinde bulunuyorlar.

MHP’nin kalelerinin çöktüğü tespitine ne diyorsunuz?

Bunlar doğru yorumlar değildir. Öyleyse en kısa zamanda bir erken seçim MHP’nin geleceği üzerindeki görüşleri de netleştirebilir. MHP’nin oy oranını merak edenlere hodri meydan: Haydi şimdi seçim zamanı.

‘Osmaniye sürpriz olmadı’
Bahçeli, “Evet” çıkan Osmaniye’nin sürpriz olmadığını, MHP oylarının düşmediğini söyledi.

seçimde CHP ile ittifak kurarsan şaşmam
 // yavuz
İnşallah bu seçimde meclise giremezsiniz.Sağ görünümlü sol parti.Sen diyarbakırı hakkariyi vanı şırnakı böldün mü ki oraya gidip de konuşamadın.Ordaki insanlar bu memeleketin insanı değilmiydi.Milliyetcilik bir sana mı kaldı.Adın milliyetci diye bir tek seni mi milliyetcisin.Milliyetcilik şehit cenazelerinde slogan atmakla olmuyor hizmet etmekle oluyor.İktidara geldin DSP ye hizmet ettin muhalefette CHP ye hizmet ettin.Solcu bir cumhurbaşkanını seçerek yine sola...
16 Eylül 2010 09:29
hala kuyrugu dik tutmaya calışıyorsun
 // salih
bahceli mhp nezaman bitti biliyormusun bir ip atmıştınya o zaman bitti bu zamana kadar direndin sonun geldi halkı salak zannediyorsunuz be anamızın bacımızın örtüsüyle kimse ugraşamaz dediniz biz ürkek olmayacagız erkek olacagız dediniz nerde kaldı o sözler lafta degilmi bahceli deveye sormuşlar boynun niye egri deve demiş nerem dogruki seninkide bu hesap sagın solun kendin hepiniz chp ye katılın bence daha iyi olur daha iyi siyaset yaparsınız saklayacak bir şeyinizde o...
16 Eylül 2010 08:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler