YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalacak ve gidecek isimler
Öymen ve Kılıçdaroğlu MYK'ya girebilecek mi?
Kalacak ve gidecek isimler
14 Mart 2010 / 10:28 Güncelleme: 14 Mart 2010 / 10:35

CHP, Mayıs ayında kurultaya hazırlanıyor. Adı biz de kalsın; CHP'nin önemli yöneticilerinden birisi ile yönetimde "kalacak ve gidecek" isimlerle ilgili sohbet yaptık. Aldığımız izlenim, bazı isimlerin hayal kırıklığına uğrayacağı.

Örneğin, kamuoyunda Genel Başkan eski Yardımcısı Eşref Erdem ile Genel Sekreter eski Yardımcısı Mehmet Sevigen'in yeniden yönetime gireceği beklentisi var. Bu isimler, açıkça "istiyoruz" demeseler de "görev verilirse kabul etmeleri de" bekleniyor. Ancak, bizim sohbetten edindiğimiz izlenim, bu isimlerin yönetime girmemesi ihtimalinin "daha fazla" olduğu. Gerekçe; Baykal'ın yeni isimlerle seçimlere girmek istemesi.

ÖYMEN KALABİLİR

Yeni isimler için yönetimden bazı isimlerin de doğal olarak gitmesi gerekiyor. Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, MYK üyeleri Faik Öztrak, Suat Binici, Nur Serter, Fevzi Topuz ve Rıza Yalçınkaya'nın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin MYK'dan gideceği iddiaları genel merkezde çokça konuşuluyor imiş. Sürpriz bir iddia ise Dersim açıklamaları ile tepki çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in kalabileceği yönünde. MYK'ya girmesi beklenen isimlerin arasında ise Nesrin Baytok yer alıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil de yerini koruyacak isimler arasında geçiyor.

KILIÇDAROĞLU GRUPTA

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili iddialar ise Öymen'de olduğu gibi "sürpriz" nitelikte. Kamuoyunda MYK'ya girecek isimlerin başında, gündemden hiç düşmeyen Kılıçdaroğlu beklentisi var. Ancak Baykal'ın kamuoyuna çokça yansıtmadığı Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkisinden bahsediliyor. Kılıçdaroğlu'nun il gezilerinde yaptığı bazı açıklamaların CHP liderinin tepkisini çektiği ve Baykal'ın "Grup başkanvekili sıfatını unutuyor" dediği söyleniyor.

Bu nedenle Kılıçdaroğlu'nun, grup yönetiminde devam edebileceği söyleniyor. Baykal'ın makam odasının yer aldığı CHP Genel Merkezi 12. kat, bu aralar "yoğun". Neler olacak göreceğiz, ancak kurultayda sürprizler yaşanacak gibi..
Bugün

BAYKAL KALSIN GERİSİ ÖNEMLİ DEĞİL !
 // BATUHAN
Milletimiz açısından düşünüldüğünde iyideğil ama siyasi olarak düşünüldüğünde Sn.Baykal'ın gitmemesi bir yanlış zihniyet ve uzantısı açısından iyi olur.Çünkü bu anlayışın millete bir hayrı olmamış biran evvel bitmesi lazım oda sağolsun Bayka'lın kalması ile mümkün olacak.Kendini yenileyemiyor realiteye uymuyor millete hizmet etmiyor kuru kuruya birleriyle saltanat paylaşıyor onun içindirki Yağız delikanlı kalsın gitmesin.Bu saltanatta bitsin diyorum....
14 Mart 2010 14:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler