YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman: En öncelikli konumuz yeni Anayasa!
Kahraman: En öncelikli konumuz yeni Anayasa!
01 Ekim 2016 14:58
Meclis Başkanı İsmail Kahraman, "En öncelikli konularımızdan biri sade, sivil, demokratik, hürriyetçi ve merkezinde bireyin olduğu yeni bir anayasa yapmaktır" dedi.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, TBMM 26. Dönem II. Yasama Dönemi Töreni'nde konuştu.

İşte Kahraman'ın açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE DARBE DEVRİNİ KAPATTI

Milletimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasiyi özümsediğini, bir daha darbe olamayacağını ispat etti. Camilerden yükselen selalar, ezanlar, gece boyu süren demokrasi nöbetleri ile millet darbeyi yendi; Türkiye’de artık darbe devrini kapattı.

ANAYASA TÜRKİYE'Yİ TAŞIYACAK DURUMDA DEĞİLDİR

En öncelikli konularımızdan biri sade, sivil, demokratik, hürriyetçi ve merkezinde bireyin olduğu yeni bir anayasa yapmaktır.

Toplam 177 maddeden oluşan Anayasa, 114 ayrı değişikliğe uğramıştır. Böylesi insicamını ve bütünlüğünü kaybetmiş bir Anayasa daha fazla Türkiye’yi taşıyacak durumda değildir. Yeni Anayasa yapılması konusu toplumumuzun beklentisi ve bütün partilerimizin milletimize taahhüdüdür. Bu taahhüdü, mümkün olan en geniş mutabakatla yerine getirmeliyiz.

Meclis kanun üretim merkezi değildir. Başka görevlerimiz de var. Çalışmaları kilitleyen, kavgalı oturumlara sebep olan temel felsefe bir an önce değiştirilmelidir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler