YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kafes Planı'na ne oldu?
CHP lideri Baykal grup toplantısında gündemi değerlendirdi..
Kafes Planı'na ne oldu?
05 Ocak 2010 / 14:14 Güncelleme: 05 Ocak 2010 / 15:12

CHP lideri Baykal grup toplantısında gündemi değerlendirdi...

Hükümwti ve Erdoğan'ı bombalayan Baykal, "Tekel işçilerinin durumu vahim. Türkiye'de yetim hakkının korunmasına ihtiyaç var ama bu hakkı koruyacak olan Başbakan değil. Önce kendisi yetim hakkından vazgeçmeli... Kediyi ciğere teslim etmeyiz... Ciğeri kediye teslim etmeyiz! Kediyle ciğer yan yana gelince karışıyor!..." diye konuştu...

İŞÇİNİN BAŞINDA PATLADI

C4 diye bir şey çıkardılar, 4C diye bir şey çıkardılar!... Terörde kullanılan C4'ü 4C yapıp işçinin başında patlattılar.

DOĞALGAZA NİYE ZAM GELMEDİ?

2010'a zamlarla girdik. Her şeye zam geldi ama doğalgaza zam gelmedi. Başbakan diyor ki; Baykal ocakta doğalgaza zam gelecek dedi. O yüzden Ocak'ta doğalgaza zam yapmıyoruz...

AKP VATANDAŞTAN ÇIKARIYOR

Bu zamlar yanlış ekonomi politikasından çıkıyor.  Ekonomimiz büyük açıklar verdi. Tabi bu açıkların bir yerde kapatılması lazım. AKP’nin harcamalarını vatandaştan çıkarıyorlar.

HÜKÜMET HASTANIN CEBİNE EL ATTI

AKP'nin vatandaşa parasız sağlık götürme iddiası tamamen ortadan kalkmıştır. Artık sağlık parasız değildir. Planlanan değişiklik yeni sorunları da beraberinde getirecek. Hükümet ilaç fiyat farkları ve muayene ücretleriyle hastanın cebine el atmıştır.

İŞLER KARIŞIYOR

Herkesin ortak kanısı Türkiye'nin artık böyle devam edemeyeceğidir. Görülmemiş bir kaos ortamı ortaya çıkmıştır ve ülkemizin en önemli kurumları birbirlerine karşı güvensizlik ortamı olarak nitelendirilen bir çatışmanın tarafı olmuştur. Nitelendirilen diyorum, çünkü ben öyle düşünmüyorum. Devletin kurumları el ele kendi işini yapacak! Yargı yargıyı, ordu orduyu, hükümet hükümeti yönetecek. Bunları karıştırmaya başlayınca işler karışır.

SARI ZARF TERTİP ÇIKTI

Tüm bunların temelinde Ergenekon davası olduğuna inancım gittikçe artıyor. Hatırlıyor musunuz? Atabey soruşturmasında Genelkurmay'ın önünde gazetecilere bir sarı zarf verildi. İçinde dudak uçuklatacak iddialar var. Olayın biraz üzerine gidildi. Zarfı veren polis, olay da tertiptir.

DURSUN ÇİÇEK'E NE OLDU

Dursun Çiçek işi ne oldu? Islak imza işi ne oldu? Bize göstermeyin, öbür mahkemeyegösterin. Bu işin uzmanı başka bir kurula inceletin. Ne oldu bu ihbarı yapan zat? Nerede bu kişi? Siz suikasti falan bırakın bunları takip edin ya! İşin ucu bu? Ne oldu? Dursun Çiçek yerinde... Başbakan dava açtı! Böyle hukuk olur mu? Böyle Türkiye olur mu? Böyle iktidar olur mu? Kötü olan böyle iktidar olursa, böyle Türkiye olur...

KAFES PLANI'NA NE OLDU?

Kafes planına ne oldu.

TOKAT'TAKİ EYLEMİ PKK'NIN YAPTIĞINI KABUL EDEMEDİLER

Bu isyanları, bu feryatları, bu acıları duymazlıktan mı geleceğiz? Daha yakın bir tarih, Tokat'taki 7 askerin şehit edilmesi... Bu olay karşısında hükümetin takındığı tavrı hatırlıyorsunuz!.. Kimse bunun PKK tarafından yapıldığına inanmak istemedi. "Olay göründüğü gibi olmayabilir' diyen bir yaklaşım sergiledi. Sayın Cumhurbaşkanı Tokat'taki olayın yer, zaman ve şekline dikkat çekti. Başbakan açıktan provokasyon diyor. Ve Arınç milliyetçi duygularla siyaset yapan partilerin işini kolaylaştıracak eylemi akıllıca planlamışlar diyor. Bir diğeri "karanlık güçler düğmeye bastı" diyor. Çelik 'danıştay saldırısında da böyle yaptılar" diyor. Evet Danıştay saldırısında da siz böyle yapmıştınız. PKK kabul etti ama diyor başbakan Taktik olabilir diyor.

ONUR İNTİHARLARI

Komutanlara suikast iddiası... Olaya karıştığı söylenen kişi gözaltına alındı, serbest bırakıldı, daha sonra yeniden alınmak istedi ve intihar etti. Bu intihar da incelenmeli... Altında onur arayışı yatıyor. Benzer bir olay Van'da yaşandı. Hakkında 200 küsür yıl hapis istenen rektör intihar etti, ardından davadan beraat etti. O albay intihar etmeden "sizin başınızı eğecek bir şey yapmadım. Benim durumum belki benim durumumdakilerin aydınlığa çıkmasına yardım eder" diyor.

ARINÇ'A SUİKAST İDDASI

Arkasından bir baktık Arınç'a suikast iddiası... Bu iddia ortaya atıldı, Arınç hemen muhalefeti suçladı... 'Siz Türkiye bölünüyor diyorsunuz, insanları tahrik ediyorsunuz, bak bize suikast yapılıyor" dedi. Susun diyordu bize. Ne oldu? Anlaşıldı ki Amerika'dan gelen bir ihbar var. Gözaltına alınan 8 asker bırakıldı. Genelkurmay'ın açıklamasına başbakan yardımcısı tevil yoluyla itiraf dedi. Ankara sokaklarında herkes birbirinden kuşkulu. Yargıç olayı izlemek için tahliye olan 8 kişinin çalıştığı yere girmeliyiz diyorlar. Şimdi orada o çalışma devam ediyor. Bir kozmik soruşturma Arınç'ın intiharıyla (Düzeltiyor) Arınç'a yönelik suikast girişimiyle başlayan bir süreç!..

KOZMİK PATATESLER ÇIKTI

Mahkeme uzatmayın diye karar alıyor, soruşturmayı götüren hakim takip edildiğini düşünüyor. Bir telaş! Emniyet güçleri takip ettiği iddia edilen askeri araçları inceliyor. Araçtan kozmik patatesler çıkıyor.
Bu manzara ibret alınacak bir manzara... Herkes bakınca eyvah kurumlar birbirine giriyor diyor. Ben öyle düşünmüyorum. Kurumlar birbiriyle çatışmıyor, hükümet bazı kurumlarla savaşıyor. Yargı kime savaş açmış durumda, silahlı kuvvetler kime savaş açmış. TSK sinmiş savunmaya çalışıyor. Çatışma yok, saldırı var.

CEMİL ÇİÇEK'E SORU

Diyorlar ki ortada kurumlar arası çatışma yok! Hukuk işliyor! Nerede hukuk işliyor allahaşkına! Daha dün jandarmanın dinleme yetkisi kaldırıldı. Diğerlerininki duruyor. Hükümet öyle istiyor. Hukuk istiyorsa, bir soruşturmayla ilgili olarak devletin bakanı, başbakan yardımcısı soruşturma yapan savcıya telefon açıyor da vazgeç bu davadan diyor. Sayın Cemil Çiçek'e soruyorum. Erzincan savcısına bu işi takip etmeyin diye telefon açtın mı açmadın mı? Başbakan bize yargıya müdahale etmeyin diyor, senin bakanın müdahale etmiş. Bu ne biçim iş! (Erzincan Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner'in iddiasına göre Cemil Çiçek'in kendisine telefon açarak İsmailağa soruşturmasından tutuklananların serbest bırakılmasını istemişti)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler