YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir İnanır CHP'yi yerden yere vurdu
Sinema oyuncusu ve Akil İnsan Kadir İnanır, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi önemli tespitlerde bulundu.
Kadir İnanır CHP'yi yerden yere vurdu
26 Mayıs 2014 / 10:29 Güncelleme: 26 Mayıs 2014 / 10:31

Çözüm sürecinde Akil İnsan olarak yer alan ünlü aktör Kadir İnanır, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri için fikirlerini belirtti.

"Herkes kan kokusundan uzaklaştı"

Habertürk'ten Muhsin Kızılkaya'nın haberine göre; Kadir İnanır, Başbakan Erdoğan'ın muhtemel Köşk adaylığı için, şu ifadeleri kullandı;

"Kaynak Kürt sorunu, başka sorun yok. Çözüm, Gezi'ye kurban gidebilirdi. Şimdi askere gidenler hoplaya zıplaya gidiyor. Herkes kan kokusundan uzaklaştı.
 
"Başbakan'ın yerinde olsam o makama gitmem"
 
Başbakan'ın yerinde olsam o makama gitmem. Tam Kürt barışını sağlamak üzereysen, siyasi çalkantıların kucağındaysan oraya gitmemelisin."
 
"Sol kavga ettikçe onlar kazanacak"
 
Diğer yandan Kadir İnanır; CHP yerel yöneticilerinin Kürt, Laz demeyip eşit hizmet verirse kurtulabileceğini belirtirken, "Bir ideal uğruna toplanmış insanlar kendi karakterlerini o ideale uydurmalıdır. Türkiye'de solcuların en büyük zaafı birbirleriyle hep kavga ediyorlar. Biz kavga ettikçe onlar hep iktidara gelecek." dedi.
 
"Herkes beni CHP'li bilir"
 
"Sokakta kimse sorarsan sor, beni herkes CHP'li bilir. Gerçekten eskiden bir sosyal demokratın Türkiye'deki karşılığı CHP idi. Ama sosyal demokrat anlayışı savunan bir siyasi oluşum, kafatasçı, ırkçı, dinci bir yapılanmayla nasıl ortak olabilir?
 
"CHP'nin tek bir kurtuluşu var"
 
CHP'nin tek bir kurtuluşu var. Yerel yöneticiler herkese eşit hizmet verecek. Parti ayrımı yapmadan halkla sıfırdan ilişki kuracak. Bu parti, şu parti ayrımı yapmadan, Kürt, Laz ayrımı yapmadan herkese gönüllerini açacaklar. Bak genel seçime nasıl yansıyor. "

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler