YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan AKP'li göreve devam edecek mi?
Kaçırılan AKP'li göreve devam edecek mi?
05 Ekim 2012 16:50
PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan Hakkari Ak Parti İl Başkanı, görevine devam edeceğini açıkladı.

Teröristler tarafından kaçırılıp sonra tekrar bırakılan Hakkari AK Parti İl Başkanı Abdulmecit Tarhan, görevine devam edeceğini söyledi.

 2 Eylül tarihinde PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan Hakkari AK Parti İl Başkanı Abdulmecit Tarhan, dün sabah serbest bırakılmıştı. Tarhan, Hakkari İnsan Hakları şube başkanlığında basın toplantısı düzenledi. İlk olarak konuşan İnsan Hakları Derneği (İHD) Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, Avukat Abdulmecit Tarhan için İHD, Mazlum-Der ve Hakkari barosunun arabulucuk yaptığını, gayretlerinin sonucunda Tarhan'ın bırakıldığını açıkladı.

 Daha sonra konuşan Hakkari AK Parti İl Başkanı Abdulmecit Tarhan, "Bilindiği üzere 2 Eylül 2012 Pazar günü tarihinde  Hakkari-Çukurca karayolunun 12. kilometresinde HPG tarafından alıkonuldum. 4 Ekim tarihinde de serbest bırakıldım. Ailemin İnsan Hakları Derneğine,  Hakkari barosuna ve Mazlum-der şubesine yaptıkları müracaatları söz konusuydu. Bu müracaatları sonrasında gelişme oldu. Ailemizi arayan, destek sunan, başta genel başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimizin genel merkez yöneticileri ve siyasi partilerin temsilcilerine teşekkür ediyorum." dedi.
 
 Yorgun olduğu gözlenen Tarhan şöyle devam etti. "Bir hususu açıklamak istiyorum. Kesinlikle ailem tarafından hiçbir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'ne veyahut başka herhangi bir siyasi partiye bırakılmam yönünde herhangi bir girişimde kesinlikle bulunulmamıştır. Bu hususu özellikle vurguluyorum. Diğer bir husus ise örgüt tarafından alıkonulmam kesinlikle iradem dışında gerçekleşti. Eğer sayın genel başkanımız ve başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve teşkilat başkanımızın takdir ve tasarrufları farklı bir yönde değilse, yürütmüş olduğum AK Parti Hakkari İl Başkanlığı'na devam edeceğim."

 Tarhan, yorgun olduğunu söyleyerek soru kabul etmedi.

CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler