YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kabineden kendi isteğiyle ayrılan bakan
Görevini Yalçın Akdoğan'a devreden Beşir Atalay, görevden ayrılmayı kendisinin istediğini söyledi. Başbakanımızdan affımı istemiştim diyen Atalay, kendine has sebeplerden dolayı bu kararı aldığını açıkladı.
Kabineden kendi isteğiyle ayrılan bakan
29 Ağustos 2014 / 17:35 Güncelleme: 29 Ağustos 2014 / 17:37

Devir teslim töreninde Beşir Atalay şunları söyledi:

"Ülkemize, milletimize çok hayırlı çalışmalara imza attık. 12 yıl az değil. Kutlu yol, kutlu hareketi rabbim nasip etti. Burada rol aldım. Elimden geleni yaptım. Bütün gücümüzle bu kutlu harekete destek verdik. 12 yıl sonunda da iç ferahlığıyla hamdolsun onurla bu görevimden ayrılıyorum.

Yeni bir hükümet kuruluyor. Onur ile görevimden ayrılıyorum.

Başbakanımızdan affımı istemiştim. Kendime has sebeplerimden dolayı. Onlar da anlayış gösterdiler sağolsunlar. Nice yapılacak işler var. Yeni arkadaşlarımız yürütecekler. Normalleşme temel kaygım oldu.

Dava ahlakı vardır. Bütün sadakatimiz davamızadır. Yeni Başbakanımızla bir araya geldik. Kabineyi açıkladıktan sonra cumaya beraber gittik, yemeğimizi yedik. Yolumuza devam ediyoruz.

En çok zaman geçirdiğim arkadaşımdır Yalçın Akdoğan. Kendisine bu odayı teslim ediyorum. Çok iyi yetişmiş bir arkadaşımız kendisi. Sevgili Davutoğlu’nun Başbakanlığı'nda yeni bir enerjiyle yürütecektir. Biz de onların emrinde olacağız. Yalçın Bey kardeşime başarılar diliyorum."

19:33
 // MUHAFIZ
Sayın Abdullah Gül bir sene sonra Birlesmiş Milletler genel sekreteridir.Ekibi:Beşir Atalay,Cemil Çicek,Bülent Arınç'dır.Çünkü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın önceki ifadelerinde; şu andaki Birleşmiş Milletlerin dünya barışına,insanlığa yapısı ve kuruluşu itibariyle hiçbir katkı sağlamadığını belirtmişti sanırım.Birleşmiş Milletlerin Dünya barışına,insani değerlere,daha iyi katkı sağlamak ve etkinliğini arttırmak için yeni bir ekibin ve yapının oluşturulması şarttır. Bu ekipte ise Türk ve Müslüman dünyası üzerinde etkinliği olan isimlerden olması gerekir.ikincisi:Rusya,Çin,Hindistan'ın oluşturmak istediği Avrasya kuşağını ne A.B.D. nede Avrupa ülkeleri pasifize edebilir.Sadece Türk dünyasının birleştirilmesiyle oluşturulacak Türk Kuşağı karşı koyabilir...!!!...
29 Ağustos 2014 19:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler