YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kabine değişikliği Başbakan'ın takdiri'
'Kabine değişikliği Başbakan'ın takdiri'
13 Ocak 2013 13:32
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, kabine değişikliğinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri olacağını belirterek, ''Sayın Başbakanımızın takdiri her şeyden değerlidir'' dedi.

Türel, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'yi ziyaretinde, gazetecilerin, kabine değişikliği iddiaları ile ilgili sorusu üzerine, bunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri olduğunu söyledi.

Bu iddiaların sürekli basının gündemine geldiğini ifade eden Türel, şöyle konuştu:

''Kabine değişikliği sayın Başbakanımızın takdiridir ve bu konuda sayın Başbakanımızın takdiri her şeyden değerlidir. Bu, sık sık gündeme gelen bir husustur. Ama ne olacağını bizim bilme şansına sahip olmamız mümkün değil. Partimizdeki bütün arkadaşlar, parlamento içinden, parlamento dışından, yerel yönetimlerde, herkes her görevi layıkıyla yapacak arkadaşlarımızdır. Her görevin üstesinden gelebilecek arkadaşlardır.''

Bir emanetin en iyi şekilde yerine getirilmesi sorumluluğunun kendilerine yüklediğini belirten Türel, ''Bizler o anlamda, hiç bir zaman makam, mevki için siyaset yapan bir anlayışın temsilcileri olmadık. Bu bir bayrak yarışı. O yüzden sayın Başbakanımızın takdiri her zaman herkesin büyük bir saygı gösterdiği husustur. Bu konuda Sayın Başbakanımızın takdirleri çerçevesinde atacağı adımlara karşılık bizlere düşen, gereğini yapmaktır. O yüzden hayırlı, uğurlu olsun'' dedi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler