YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de skandal iddia! İZSU TIR'ları nereye gidiyordu?
İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan '' İZSU’ya ait 25 TIR dolusu malzeme nereye gidiyordu? diye sordu.
İzmir'de skandal iddia! İZSU TIR'ları nereye gidiyordu?
09 Ağustos 2015 / 12:00 Güncelleme: 09 Ağustos 2015 / 12:44

İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İZSU’nun Menderes Görece’deki deposundan yola çıkan 25 TIR dolusu eski ve yeni malzemenin hurdacılara satılmak üzereyken polise yapılan ihbar sonucu gerekli tespitin yapılmasıyla satış engellendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan konuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

 “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu, eski büyükşehir belediye başkanı rahmetli Ahmet Piriştina’dan görevi devraldıktan sonra deneyimli bürokratları görevden uzaklaştırarak iş bilen bir kadro oluşturamamıştır.

Kurum içerisinden yetişen bürokrasiyi ve yöneticiliği bilen bürokratları sorumlu yerlerde görevlendirmek yerine dışarıdan bürokratlar ithal ederek Türkiye’nin en güzel kentlerinden olan güzel İzmirimizi yönettiğini zannetmektedir. Ancak Sayın Kocaoğlu İzmir’i yönetememektedir. İthal, kurum içerisinde yetişmemiş bürokratlarla İzmir çok sıkıntılı bir süreçler yaşamaktadır.

Otobüsü otobüs durağında gören Genel Müdür ile ESHOT gibi dev bir kurum, suyu musluk ve denizden başka yerde görmemiş bürokratlarla İZSU gibi hassas bir kurum ancak bu kadar yönetilebilir. Kamuoyuna yansıyan bilgilere baktığımızda İZSU’nun Menderes Görece’deki deposundan 25 TIR dolusu eski ve yeni malzeme içlerinde çelik borular, su sayaçları bulunan malzemeler hurdacılara satılmak üzere yola çıktığı polise yapılan ihbarla tespit edilmiş ve satış durdurulmuştur.

Eğer polise yapılan ihbar olmasaydı milyonlarca liralık alt yapı malzemeleri kaybolacaktı. Bizler İzmirli hemşerilerimiz adına Sayın Kocaoğlu’ndan bu konuyla ilgili detaylı ve ayrıntılı bilgi bekliyoruz.

Sayın Kocaoğlu’na soruyoruz;

*25 TIR dolusu İZSU’ya ait malzeme nereye gidiyordu?

*Konuyla ilgili olarak hangi işlemler yapıldı?

*Kamuoyuna yansıyan bilgilerin haricinde yansımayan neler var?
 
Bizler İzmirli hemşerilerimiz adına Sayın Kocaoğlu’ndan bu konularla ilgili detaylı bilgi bekliyoruz. Buradan Sayın Kocaoğlu’na bir de öneride bulunuyoruz, kendisinden İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kurum içinden yetişmiş ehil bürokratların göreve gelmesini bekliyoruz.”

 

EGEMECLİSİ

 // Ali Karabay
Daha bizim mahallede bulunan patlak boruyu bile 1 haftadır tamir etmeye gelmediler tonlarca yetim HAKkı milli servet aktı Boşa gitti Hakkımı helal etmiyorum...
10 Ağustos 2015 22:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler