YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İyi salladık dediler, CHP'yi Kandil çizgisine çektiler
CHP ve HDP'li vekillerin 7 Haziran seçimleri sonrasında sarfettikleri 'iyi salladık' sözlerinin ardında CHP'nin HDP'lileşmesi çıktı. CHP, Kandil'den gelen birlik çağrısına bile sessiz kalıp tepki göstermiyor.
İyi salladık dediler, CHP'yi Kandil çizgisine çektiler
25 Şubat 2016 / 08:50 Güncelleme: 25 Şubat 2016 / 08:55

CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin Sur’da öldürülmesinin ardından gittiği taziye ziyaretinde, terör saldırılarını şehirlere taşıyan PKK’lılara, “Barikat kuran arkadaşlar” diye hitap ederek, bir skandala imza atmıştı.

Star, dünkü manşetinde Kılıçdaroğlu’nun ‘arkadaşlar’ diye seslendiği PKK’lıların, genel başkanı olduğu CHP’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını kendilerine hedef tahtası yaptığını duyurdu.  

Aynı gün, PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘birlikte hareket etme teklifi’ geldi. Karasu, CHP’nin desteğini aldıkları zaman, AK Parti’nin kaçacak yer bulamayacağını iddia etti. Bu Kılıçdaroğlu’nun PKK’dan aldığı ilk “birlik’ teklifi değildi. Kandil’deki diğer bir isim Duran Kalkan da, CHP’ye “Herkesin özgürce yaşadığı demokratik Türkiye sistemini kuralım” diyerek açıkça AK Parti hükümetine karşı birlikte hareket etme çağrısında bulunmuştu. Duran Kalkan son olarak da örgütün yayın organlarına yaptığı açıklamada tehditler savurarak,“Önümüzdeki Mart süreci büyük bir direniş sürecidir. 2016 baharı Kürt’ün baharı olacaktır” ifadesini kullandı.

MUHALİFLER HAKLI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bölücü örgütün üst kademesinden aldığı ‘ittifak’ davetlerine tepki göstermemesi, ‘CHP’nin, HDP’nin çizgisine kaydığını’ dile getiren Deniz Baykal ve parti içindeki muhalifleri haklı çıkardı. 

SİCİLİ KABARIK

CHP ve HDP, 7 Haziran’da “AK Parti’yi iktidar yaptırmayacağız” ortaklığında anlaştı. CHP, Nişantaşı, Bebek, Etiler gibi semtlerde oturan Beyaz Türklerin HDP’ye oy kullanmalarını sağlamak için ‘ortak akıl’ görüntüsü verdi.

TERÖRİSTE GÖZYAŞI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile rezidans ve yolsuzluk iddialarıyla gündemden düşmeyen Milletvekili Gamze İlgezdi, PYD’ye katılıp Kobani’de öldürülen PKK’lı teröristin cenazesinde gözyaşı döktü.

ERDEM’E SAHİP ÇIKTI

İstanbul Milletvekili Eren Erdem Rusya’da, DAEŞ’in sarin gazı yapımında kullandığı kimyasalların Türkiye üzerinden gittiği iftirasını attı. Kılıçdaroğlu, Erdem’e sahip çıktı.

PAVEY İTİRAF ETTİ

Kamuoyu, iki parti arasındaki ittifakı, 7 Haziran seçimlerinden sonra CHP Milletvekili Şafak Pavey ile HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın karşılıklı sarf ettiği, “Birlikte iyi salladık diye düşünüyorum... Umarım her şey daha iyi olacaktır. Umuyorum... Hep birlikte daha iyisini başarırız” sözleriyle çarpıcı bir şekilde görmüştü.

11-074.jpg

ATATÜRK HEDEFTE

Star dün Kılıçdaroğlu ve CHP’lilerin terör örgütü olarak kabul etmediği YPG’nin kadın birimi YPJ’den gelen Deniz ile Roza kod adlı keskin nişancıların, PKK’lı teröristlere üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan hedef tahtasında atış eğitimi verdiğini belgeleriyle gözler önüne serdi.  Dikkat çeken diğer bir unsursa, nefret uyandıran fotoğrafların Kılıçdaroğlu’nun PKK’lı teröristlere ‘arkadaşlar” diye seslendiği günden bir gün önce ve sonrasında çekilmiş olması.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL

CHP’lilerin ihanete varan eylem ve söylemleri saymakla bitmiyor.  Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın, “PYD bizim için PKK ile eştir. O da bir terör örgütüdür” sözüne verdiği cevapta skandal ifadeler kullandı.  Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim için YPG terör örgütü değildir YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur” diyerek yaptıklarını meşru kılmaya çalıştı. CHP İstanbul milletvekilleri Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu da Londra’da katıldıkları panelde PYD ile YPG’nin terör örgütü olmadığı görüşünü savunmuş, Türkiye’yi DAEŞ destek vermekle itham etmişti.

İHANET BİLDİRİSİ

Kılıçdaroğlu, Güneydoğu’ya gönderdiği parti heyetinin Sur, Silopi ve Cizre’deki operasyonlar için “devlet katliam” yapıyor diye hazırladığı rapora ve sözde aydın bildirisine de destek verdi.

ULUSALCILAR RAHATSIZ

CHP’nin, Türkiye’ye karşı savaş açan PKK ve Suriye’deki uzantısı PYD/YPG’ye desteğini sürdürmesi, ‘milli’ çizgideki ulusalcıları partiden koparma noktasına getirdi.

 

STAR

 // efe
Sizi gidi mandacı baascılar sizi.Biri Türk Biri Kürt baascıları sizi!!!!!!!!...
25 Şubat 2016 10:38
 // Salih Altın
Evet Atatürkün kurduğu chp bazı yerlerde hdp ye çalıştı ve maalesef halen daha devam ediyor. Gerçek chp lileri bu konuda her zamankinden daha duyarlı olmaya çağırıyorum....
25 Şubat 2016 09:28
Safak
 // uykucu
kocan seni terk etti diye kendini trenin altina attigin dogru mu?...
25 Şubat 2016 Perşembe 08:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler