YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İstihbaratı kimden aldın oğlum Hakan?"
CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Uludere olayının ikinci bir çuval geçirme olayı olduğunu belirtti.
"İstihbaratı kimden aldın oğlum Hakan?"
05 Ocak 2013 / 14:29 Güncelleme: 05 Ocak 2013 / 14:36

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ‘gayriciddî’ olmakla suçlayan Batum, “Şimdi terör gibi önemli bir konu gayriciddî insanlarla çözülebilir mi?” dedi.  
 
Edirne Barosu tarafından düzenlenen “Türkiye’de Demokratikleşme Süreci ve Yeni Anayasa” isimli panele katılmak üzere Edirne’ye gelen CHP Eskişehir Milletvekili ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Süheyl Batum, partisinin İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda; Uludere Olayı ve Görüşmeleri’ni değerlendiren Batum, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a, “Uludere istihbaratını kimden aldın oğlum Hakan kimden?” diye sordu.
 
"‘Uludere ikinci bir çuval geçirme hadisedir"
 
Toplantıda ilk olarak geçen yıl 34 sivil insanın öldürülmesi konusuna değinen Süheyl Batum, CHP olarak Uludere konusundaki tavırlarının net olduğunu belirtti. Uludere istihbaratını kimin verdiğinin hala bilinmediğini kaydeden Batum, “Bizim aldığımız bilgiye göre bunu tamamen Türk askerinin üzerine atıp yeni Genelkurmay Başkanlarını, içeri atma tehlikesiyle ürkütmek için bu istihbaratı bize dost müttefik ülkelerin istihbarat birimleri verdi. Gidin ‘öldürün onları’ dedi. Sonra da diyecekti ki ‘Bak ben internet sitesi kuran Genelkurmay Başkanını içeri attım, şimdi de hepinizi atarım’.  Bu yeni bir çuval geçirme hadisesidir. O yüzden Başbakan bu istihbaratı kimin verdiğini, ilk ateşi kimin açtığını söylemedi” dedi.
 
  Hakan Fidan'a: "Kimden aldın oğlum istihbaratı"
 
Uludere konusunda MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a da eleştiriler yöneten Batum, “Kim verdi istihbaratı? Hakan çıkacak diyeceki ki, ‘Ben hiçbir işe yaramıyorum. Ben işe yaramaz bir adamım. Dinlemiyorlar beni’ ya da ‘Amerikalar verdi. Zaten bütün istihbaratı onlardan alıyorum.’ Kimden aldın oğlum istihbaratı Hakan? Genelkurmay istihbaratı milli kaynaklardan aldığını söyledi. Milli kaynaklar kim kardeşim. Ya jandarma, ya mit. Kimden aldın söylense. Söyleyemezler. Bizim inancımız ABD verdi. Bunlara dedi ki ‘Bunlar PKK teröristi.’ Arkadan da diyecekti Genelkurmay Başkanını içeri aldım iki internet sitesinden, seni ayakta asarım kapıda diyecekti” diye konuştu.
 
 "Başbakan ve Hakan Fidan gayriciddi insanlardır"
 
Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da sert sözlerle eleştiren Batum, “Başbakan artık ne söylediği belli olmayan ve bir söylediğini yarın yalanlayan gayriciddî bir insandır. Gönderdiği Hakan Fidan da gayriciddî bir adamdır. Şimdi terör gibi önemli bir konu gayriciddî insanlarla çözülebilir mi? Anayasa gayriciddî insanlarla yapılabilir mi?” dedi.
 
Batum son olarak CHP’nin terörden nemalandığı yorumlarıyla ilgili olarak, “Sakın kimse, hele Başbakan ve Hakan gibi adamlar CHP terörün sona ermesini istemiyor’ gibi açıklamalar yapmasın” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
 
 
İHA
 
ah be çocuğum
 // nami yürür
Ya süheyl oğlum laf siyasetini bırakıp iktidar olabilme siyasetine başlayın be evladım.....
05 Ocak 2013 16:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler