YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifayı Erdoğan mı istedi?
İstifayı Erdoğan mı istedi?
21 Temmuz 2009 15:18
AK Parti Sakarya İl Başkanı istifa etti. Peki istifanın perde arkasında ne var?

AKP’nin 4 Temmuz’da yapılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Sakarya İl Kongresi’nde İl Başkanlığı'na seçilen Davut Terzioğlu, dün Ankara'da yapılan Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra İl Başkanlığı'ndan istifasını verdi.


Atatürk Spor Salonu’nda yapılan genel kurulda partinin il yönetiminde görev yapan Davut Terzioğlu ile Adapazarı İlçe Başkanı Ali İhsan Yavuz il başkanlığına aday oldu. Davut Terzioğlu 314 oy alarak yeni il başkanı seçilirken, Ali ihsan Yavuz ise 308 oyda kaldı. Genel kurulun ardından mazbatasını alarak Sakarya İl Başkanlığı görevine başlayan Davut Terzioğlu dün Ankara'da yapılan AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısına çağırıldı. Burada Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile 20 dakika görüştüğü belirtilen Davut Terzioğlu, daha sonra istifasını verdi. Bu görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin de bulunduğu belirtildi.


TELEFONLARINI KAPATTI
İstifasından sonra Adapazarı’na gelen Davut Terzioğlu herhangi bir açıklama yapmazken, telefonlarını da kapattı. AKP Sakarya Milletvekili ve MKYK üyesi Hasan Ali Çelik, Terzioğlu'nun istifasını doğrularak “Genel Merkeze istifa dilekçesini verdi. Ama neden istifa etti bilmiyorum” dedi.


AKP Sakarya il teşkilatında Davut Terzioğlu'nun istifasından sonra, 52 kişilik il yönetim kurulunun da istifa etmesi bekleniyor. Yönetim kurulunun bu akşam bir araya gelerek istifalarını verecekleri belirtiliyor.


Lise mezunu olduğu için mi?


AKP’nin 4 Temmuz’da yapılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Sakarya İl Kongresi’nde İl Başkanlığına seçilen Davut Terzioğlu'nun istifasını, lise mezunu olması nedeniyle Başbakan Erdoğan’ın istediği iddia ediliyor...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler