YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifaların ardı arkası kesilmiyor
İstifaların ardı arkası kesilmiyor
06 Ekim 2010 14:23
Numan Kurtulmuşun genel başkanlıktan istifa etmesinin ardından SP'de çözülmeler hızla devam diyor. Ş.Urfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba'nın istifasından sonra Sivas İl Başkanı da partisinden istifa etti.

Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Halil İbrahim Karademir ile il ve ilçe teşkilatından bazı yöneticiler istifa etti.

Karademir, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, partiden istifa kararını kamuoyuna açıkladı.

Numan Kurtulmuş'un 26 Ekim 2008'de genel başkan seçilmesinden sonra partilerine gösterilen ilgi ve alakanın daha da yükseldiğini ifade eden Karademir, ''11 Temmuz kongresi ile beraber yeni bir dönem başlayacaktı ki buna izin verilmemiştir'' dedi.

14 aydır İl başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Karademir, şunları söyledi:
 ''40 yıldır 'önce ahlak ve maneviyat' diyerek çıktığımız bu yolda, 11 Temmuz kongresinden sonra ahlaki ve manevi değerlerimize uygun olmayan bir süreç yaşanmış, gönüller kırılmış, tamiri zor olan yaralar açılmıştır. Herkes aklıselim hareket etmesi gerekirken, nefisler öne çıkmış ve bu sürecin hızlanmasını sağlamıştır. Kongreden sonraki talihsiz açıklamalar, iftarda yaşanan fiziki ve sözlü saldırılar, partimize karşı açılan davalar ve kayyum atanması, artık beraber yürüme şansı bırakmamıştır.''

Pazartesi günü gerçekleştirdikleri yönetim kurulu toplantısından sonra yaptıkları istişareler sonucunda partiden istifa etmeye karar verdiklerini ifade eden Karademir, kendisi ile birlikte il yönetiminden 20 kişinin istifa ettiğini belirtti.

Akıncılar, Kangal, Yıldızeli ilçe yönetimlerinin komple, Şarkışla ilçe yönetiminin ise başkan hariç istifa ettiğini kaydeden Karademir, Kadınlar Komisyonu il ve ilçe yönetimlerinin, büyük kongre delegelerinden bazılarının, partide görev alan bazı eski yöneticilerin de istifa ettiğini söyledi.
 

Bundan sonraki süreçte Numan Kurtulmuş ile birlikte hareket edeceklerini ifade eden Karademir, Milli görüş kimliğinin devam edeceğini belirtti.
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler