YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifa eden Durak, CHP'ye mi geçecek?
İstifa eden Durak, CHP'ye mi geçecek?
İstifa eden Durak, CHP'ye mi geçecek?
01 Aralık 2008 / 09:58 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye Belediyeler Birliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı.


Durak, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan 5 yıl önce bir dönem için aday olmak istediğini belirtti. Başbakan Erdoğan'ın da bunu uygun gördüğünü belirten Durak, ''Sayın Başbakan'la 5 yıl birlikte hizmet ettik. Süre bitti, o da serbest biz de serbestiz. Kendisine teşekkür ettim'' dedi.


Durak, istifa yazısını Başbakan Erdoğan'a gönderdiğini, istifasıyla ilgili gerekçeleri daha sonra açıklayacağını bildirdi.


Durak geçen yerel seçimlere AK Parti'den girmiş ve seçimi açık ara kazanmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Durak'ın ayrılma gerekçesiyle ilgili bugün bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.


OĞLUNUN TELEVİZYONU DUYURDU


Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın oğlu Gökhan Durak'a ait yerel televizyon 'Aytaç Durak, AKP'den istifa etti' iddiasında bulundu. Bu sabah saatlerinde Gökhan Durak'ın yönetimindeki 'Çukurova TV'de 'Flash' başlığı ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın partisi AKP'den istifa ettiğine dair alt yazı geçti.


YENİ ADRESİ CHP Mİ?


Bu arada, kamuoyuna 'Erdoğan Durak'ı gözden çıkardı' şeklinde iddialar yayılmış Durak ise bu iddialara "Böyle birşey varsa saygı duyarım." demişti. Başkan Durak, adaylığı konusunda yaptırdığı bir ankette oylarının yüzde 75'i bulduğunu, bağımsız da girse seçimleri açık ara kazanacağını söylemişti. Başkan Durak'ın AK Parti İl Başkanı Mustafa Attaroğlu'nun adaylığını açıkladığının hemen ertesinde partiden istifa etmesi dikkat çekti. Kulislere sızan bilgilere göre istifa eden Durak'ın CHP'yle yakın temasa geçtiği öğrenildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler