YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Türkiye'nin çiçeği burnunda partisin ismi
Türkiye'nin 62. siyasi partisi kuruldu
İşte Türkiye'nin çiçeği burnunda partisin ismi
03 Temmuz 2009 / 12:36 Güncelleme: 03 Temmuz 2009 / 00:00

Adalet, Demokrasi ve Özgürlük Partisi adında yeni bir siyasi parti kuruldu.


Kurucu Genel Başkan Muzaffer Remzi Kurtulmuşoğlu ile kurucu üye Atay Güngör, partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Eyüp Tepe'ye verdi.


Adalet, Demokrasi ve Özgürlük Partisi Türkiye'nin 62. siyasi partisi oldu.


Dr.Muzaffer Remzi Kurtulmuşoğlu  kimdir?


Giresun Merkez’e bağlı Sultaniye köyünde dünyaya geldi. Doğduğu köyde okul olmadığı için ilkokulu 3 köy aşağıda okudu. Ortaokul ve liseyi Giresun’da tamamladı. 1968-1969 öğretim döneminde İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra ilk görev yeri Bolu’nun Yığılca kazasıydı. Burada 1-1.5 yıl çalıştıktan sonra yine Bolu’nun bir başka kazası olan Seben’e gitti. Ardından yine Bolu’nun Akçakoca ilçesine tayin oldu. Orada 7-8 sene hükümet tabipliği, merkez sağlık ocağı tabipliği ve bir yıla yakın da kaymakam vekilliği görevlerini yürüttü.


1977 sonunda Ankara Numune Hastanesi’ne ihtisasa gelen Kurtulmuşoğlu, 1980’de ihtisasını aldıktan sonra Elazığ’a gitti. 9 yıl Elazığ Devlet Hastanesi Başhekimliği yaptı. Orada Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin İl Başkanı oldu. Sonra tekrar İl Başkanlığı’ndan ayrılarak 1989’da Ankara Numune Hastanesi’ne geldi. Ankara Numune Hastanesi’nde 12 seneye yakın Başhekim Yardımcılığı yaptı.
 


Kurtulmuşoğlu’nun o dönemdeki siyasi hayatı ise şöyle gelişti: 1974’de Bolu’dan seçime giren Kurtulmuşoğlu, ön seçimde liste başı oldu. Sonra yine Bolu’da seçime girdi ancak Parti barajı aşamadığı için milletvekili olamadı. 1999’da Ankara’da CHP’den ön seçime giren Dr. Muzaffer R. Kurtulmuşoğlu, 123 kişinin içinde 2’inci oldu. Yine parti barajı aşamadı. En son 2002 seçimlerine katılarak Ankara’dan CHP milletvekili oldu. 2-3 yıl CHP’de kaldıktan sonra, CHP’den ayrılmak zorunda olduğunu hissederek bir grup arkadaşıyla birlikte Anavatan Partisi’ne girdi. Orada 2 yılı aşkın süre Anavatan Partisi Grup Başkanvekilliği yaptı. Ardından Anavatan ve DYP’nin birleşmesini iki genel başkan gerçekleştiremeyince seçime katılamadı. Şu anda yine sağlık sektöründe kendi Tıp Merkezi’nin başında olan Kurtulmuşoğlu, ziyaret ettiğiniz sitede detaylarıyla açıklanan yeni bir siyasi bir çabanın, oluşumun da içerisinde ve öncülüğünde.


Merkezde yer alan, insan odaklı, ülkesini seven, üniter devlet yapısına inanan ve ülkenin kalkınması için çaba gösterecek herkese açık bu siyasi hareket Kurtulmuşoğlu ve arkadaşlarının tüm siyasi ve toplumsal birikimlerini ülke hizmetine adama düşüncesinin neticesi olarak şekillenmiş durumda.


Seçmenin yüzde kaçı YENİ BİR PARTİ istiyor?    TIKLAYIN 


 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler