YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte 'Terörün elinden tutan CHP'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın; “CHP, kanlı örgütlerle adeta el ele, kol kola hareket ediyor” şeklindeki sözleri, CHP’li milletvekillerinin eylemlerini gündeme getirdi. İşte CHP'nin o eylemlerinden sadece birkaçı.
İşte 'Terörün elinden tutan CHP'
30 Eylül 2013 / 20:38 Güncelleme: 30 Eylül 2013 / 23:05

CHP’nin milletvekilleri; kanundışı terör örgütleriyle birlikte eylem yapıyor, polise taş atıyor, eylemcilerin barikatları yıkması için yol gösteriyor, TOMA’nın çalışmasını engellemek için barikat kuruyor ve oturma eylemi yapıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, araç yakan, binaları tahrip eden, Başbakanlık Çalışma Ofisi’ni basmak isteyen eylemcilere destek vermiş ve “Bu çocukların alnından öpmez misiniz?” demişti.

Başbakanlık binasını basmak isteyen gruba destek!

İşte o örnekler:

Tarih: 2 Haziran 2013

CHP’li milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Nur Serter, Aylin Nazlıaka, İdris Yıldız ve İzzet Çetin; Ankara’daki Gezi eylemlerine destek oldu ve Başbakanlık Binası’nı basmak isteyen çapulculara destek verdi. Söz konusu milletvekilleri, TOMA’ların önünde oturma eylemi yaparak polis müdahalesine engel oldu.  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı; Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün hazırladığı fezleke doğrultusunda milletvekilleri hakkında soruşturma açtı. Fezlekede; milletvekillerinin eylemciler arasında yer aldığı ve caddeyi araç trafiğine kapattığı belirtildi. Fezlekede; ‘Tahrik edici konuşmalar yapılması’, ‘eylemcilerin engellenmeyerek desteklenmesi’ ve gösteri sırasında atılan sloganlar da suç olarak sıralandı.

Tarih: 6 Eylül 2013

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağlayacak yeni yolun yapımını protesto etmek için kurulan çadırların kaldırılmasına tepki gösteren TKP, DHKP-C, MLKP ve Öğrenci Kolektifleri’nin eylemine destek verdi. Aygün, yol çalışmasında bulunan kepçenin üzerine ayağını koydu ve elinde tuttuğu taşı kepçe operatörüne atar gibi yaptı. Eyleme; CHP’li milletvekilleri İlhan Cihaner ve Aylin Nazlıaka da destek verdi. Hüseyin Aygün, cemevi-cami açılışında da polise taş attı.

Tarih: 18 Şubat 2013

Silivri’de Ergenekon dâvâsının duruşması yapılıyor. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, jandarma ekiplerine, barikatı geçmek istediklerini söyledi. Jandarma yetkilileri de güvenlik gerekçesiyle bir süre beklemeleri gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Mahmut Tanal’ın aralarında bulunduğu grup, barikatlardan atlayarak geçmek istedi. Atladıktan sonra düşen Tanal, ayağını incittiğini söyleyerek yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Mahmut Tanal’ı ambulansa taşıyarak ilk müdahaleyi yaptı.

Bakana saldıran kişiye CHP koruması

Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde Hüseyin Satı adlı şahıs Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a çirkin saldırıda bulundu, Bozdağ yüzüne ve göğsüne darbe aldı. CHP’li milletvekilleri saldırgana sahip çıktı. Saldırganın yüzü okşandı.

Tarih: 16 Ağustos 2013

Nevşehir’deki 24. Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde Hüseyin Satı adlı şahıs Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a çirkin saldırıda bulundu. Hüseyin Satı, Bozdağ’a yumruk atmaya çalıştı. Bozdağ yüzüne ve göğsüne darbe aldı. CHP’li milletvekilleri Umut Oran, Gökhan Günaydın ve Durdu Özpolat, saldırgana sahip çıktı. Umut Oran, saldırganın yüzünü okşadı.

Özgündüz: "Burası zayıf nokta burdan girebilirsiniz"

Tarih: 8 Nisan 2013

Ergenekon dâvâsının duruşması yapılıyor. CHP İstanbul Milletvekili Emekli Savcı Ali Özgündüz, dışarıda bulunan kalabalığı adeta galeyana getirmeye çalıştı. Özgündüz’ün, barikatların üzerine çıkarak, protestocu gruba, “Arkadaşlar bakın bakın, burası zayıf nokta buradan girebilirsiniz. Milleti buraya alın” diye yönlendirmeye çalıştı. Duruşma salonunun dışında toplanan kalabalık da, barikatları yıkarak duruşmanın görüldüğü salona doğru yürümeye başladı.

Jandarma ve polis ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile gruba müdahale etti. Gruptakiler, taş ve sopalarla güvenlik güçlerine karşılık verdi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese, çıkan olayları göz önünde bulundurarak duruşmayı sona erdirdi.

 

YENİAKİT

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler