YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni sloganı!
Haliç Kongre Merkezi'nde bugün Başbakan Erdoğan tarafından açıklanacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri vizyon belgesinin satır başlarını ortaya çıktı.
İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni sloganı!
11 Temmuz 2014 / 08:40 Güncelleme: 11 Temmuz 2014 / 08:40

45 sayfalık bir kitapçık haline getirilen vizyon belgesinin kapağında "Yeni Türkiye Yolunda Demokrasi, Refah, İtibar" sloganı ve Recep Tayyip Erdoğan imzası yer alıyor. 

Erdoğan'ın yapacağı tarihi konuşma Yeni Türkiye Vizyonu, Siyaset, Toplum, Dünya başlıklarından oluşuyor.

İşte, Erdoğan'ın 2023 yolunda Yeni Türkiye Vizyonu: 

Sevdamız da davamız da

Yeni Türkiye hedefine yorulmadan, bıkmadan, yılmadan ilerleyeceğiz. Milletimiz ile, hangi siyasi görüşten, hangi sosyal, dini, etnik kimlikten gelirse gelsin bütün vatandaşlarımız ile birlikte, can cana, yan yana Yeni Türkiye idealini gerçekleştireceğiz. Sevdamız da, davamız da budur.

Tarihiyle barışan

Yeni Türkiye, devletin milletiyle, tarihiyle ve coğrafyasıyla barıştığı Türkiye'dir. Kendi tarihinden, kültüründen, dilinden ve coğrafyasından uzak kalan değil, aksine ondan güç alan, onunla gurur duyan bir Türkiye inşa ediyoruz. 

Kucaklayan

Yeni Türkiye,büyümüş, kalkınmış ve güçlü Türkiye'dir. Yeni Türkiye, daha da çoğullaşan, farklılaşan toplumumuzu kucaklayan Türkiye'dir. Yeni Türkiye, toplumsal refah, büyük ekonomi, siyasi istikrar ve ileri demokrasi üzerinde yükselen Türkiye'dir. 

Dünyada söz söyleyen

Yeni Türkiye, her insanının vatandaş olmakla gurur duyacağı dünya devleti Türkiye'dir. Yeni Türkiye, dünyaya daha açık, daha şeffaf, öncü bir Türkiye olacaktır. Yeni Türkiye, bölge ve dünya barışına, adalete ve hakkaniyete daha çok hizmet eden bir Türkiye olacaktır. Yeni Türkiye, dünyaya söz söyleyen, dünya ölçeğinde hareket eden bir Türkiye olacaktır. Yeni Türkiye, bilgisi, üretimi ve yönetimi ile lider bir Türkiye olacaktır. 

Medeniyet merkezi

Yeni Türkiye; bütün farklılıkları ile birbirini seven, birbirine kenetlenmiş, kendine güvenen, özgür, sorumlu ve erdemli insanlarıyla yeniden dünyanın medeniyet merkezi olan bir Türkiye olacaktır. 

Dört temel hedef

Erdoğan'ın açıklayacağı manifesto da ise 2023 yılında dört temel hedef sıralanıyor; Demokrasiyi daha da geliştirmek, Siyasi ve toplumsal normalleşmeyi sağlamak, Toplumsal refahı daha çok yükseltmek, Dünyada öncü ülkeler arasına girmek. 

 

HABERTÜRK

00:43
 // Ahmet
Tamamdır inşallah. 2023-2053-2071-2453. Bayrak garantili,müreffeh,adil,merhametli cihan devleti Büyük Türkiye. Allahım sen razı olduğun kullarını lidersiz -öndersiz bırakma yarabbim. Amin....
12 Temmuz 2014 00:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler