YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Paralel Yapı Cumhuriyet işbirliği
MOBESE kayıtlarını bir şey olmamış gibi montajlayıp Kanal D'ye servis etmişlerdi. Paralel Yapı polislerinin şüpheli raporunu Cumhuriyet'e sızdırdılar.
İşte Paralel Yapı Cumhuriyet işbirliği
09 Mart 2015 / 22:38 Güncelleme: 09 Mart 2015 / 22:41

Kabataş'ta gerçekte ne oldu? Bunu Paralel Yapı'dan iyi kimse bilemez ancak Gezi'de Gezi karşıtı olan Paralel Yapı şimdi Gezicilerin safında yer alıyor. O günlerde Emniyet İstihbarat, İstanbul Emniyet gibi güvenlik kurumlarının tamamı Paralel Yapı'nın elindeydi. Kabataş'ta sayısız MOBESE kamerası vardı.

MOBESE yazılımını Paralel Yapı şirketi yaptı

Konunun gündeme gelmesinin ardından önce görüntü yok denildi. Görüntüler aylarca gizlendi. Sonra Gezi'nin en ateşli saatlerinde hiçbir olay yaşanmamış gibi bir görüntüyü Kanal D'ye servis ettiler.

İstanbul’daki MOBESE kameralarının yazılımını gerçekleştiren firmanın da Paralel Yapı şirketi olması, Kabataş olayında sorgulanması gereken bir başka nokta olarak dikkat çekiyor.

Paralel Yapı'nın yeni gözdesi Can Dündar

Charlie Hedbo karikatürlerini basmayan genel yayın yönetmeninin gönderilip, yerine Can Dündar'ın getirildiği Cumhuriyet şimdi yine Paralel Yapı'nın servis ettiği görüntülerle bir manşet yaptı. Gazete manşette "Kabataş'ta hiçbir tatsız olay yaşanmadı" mesajı vermeye çalıştı.

Can Dündar, 17 Aralık sonrası Paralel Yapı'nın servis ettiği tapeleri köşesinde yayınlamış günlerce montajlı kasetler üzerinden propaganda yapmıştı.Paralel Yapı ise karşılık olarak Dündar'ın Cumhuriyet'in başına gelmesine yardımcı oldu.

can dündar
 // alper
yada diğer sol kesim, sırf ak parti düşmanlığı adına yıllarca sövdükleri kumpas gördükleri yılanı koyunlarına aldılar. bu birliktelik uzun sürmez. solcular akıllı insanlar....
10 Mart 2015 Salı 10:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler