YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte o havuzlu villa
Melih Gökçek'in iddialarına konu olan Kılıçdaroğlu'nun villası basına açıldı
İşte o havuzlu villa
11 Ağustos 2010 / 21:10 Güncelleme: 11 Ağustos 2010 / 21:11

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek'in, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarnoğlu'nun da havuzlu villası var." iddialarına konu olan Balıkesir'in Burhaniye ilçesine bağlı Perlitköy beldesinin İçmeler mevkiinde bulunan 19 dubleks villadan oluşan 'İpekkum' adlı yapı kooperatifindeki villası, Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile basına açıldı.
 

Burhaniye'nin Perlitköy beldesi sahil kısmında Kılıçdaroğlu'nun 19 konutlu kooperatifteki villası tam kooperatifin ortasında yer alıyor. Önünde sığınak bulunan villa, ortak kullanıma ait olan yüzme havuzunu ve denizi direk gören bir konumda.
 

Müteahhitliğini 22. dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler ile eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı Ergun İnce'nin üstlendiği kooperatifteki villaların değerinin 150 ila 200 bin TL arasında olduğu bildirildi.
 

S.S İpekkum Yapı Kooperatifi Başkanı ve eski milletvekili Ali Kemal Deveciler, kooperatifi 3 yıl önce, 2007 yılında kurduklarını; CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'ün de kooperatife ortak olduğunu söyledi.
 

İki katlı olarak inşa edilen dubleks villada alt katta bir salon açık mutfaklı, bir tuvalet yer alırken üst katta ise 3 oda bir banyo bulunuyor.
 

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun site yöneticilerini sabah saatlerinde arayarak villanın kapılarını açmalarını ve "kim görmek istiyorsa rahat rahat gezsin" dediği öğrenildi.
 

Kılıçdaroğlu'na ait iki katlı ve toplam 110 metrekare alana sahip, kooperatif ortaklığıyla yaptırılan bir yazlık olduğu ortaya çıktı. Değeri 150-170 bin TL arasında gösterilen yazlığın özel bir havuzunun bulunmadığı, 6 metre eninde 18 metre uzunluğundaki havuzun 19 yazlığın ortak kullanımında olduğu belirlendi.
 

Kılıçdaroğlu'nun 3 yıl önce üye olduğu kooperatife 40 bin lira peşinatla girdiği, 61 bin lira banka kredisi kullandığı, bunun karşılığında da yazlığın bankaya ipotekli olduğu öğrenildi.

 

villaaa1.gif

 

villa2.gif

CHA

siyaset suyunu bulandıranlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Siyasetçiyi seçmen yargılar.Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ise;Siyasetçiyi seçmenden başkası yargılayamaz."adli suçlar hariç")
Siyasetçinin adil yargılanabilmesi için yanlış ve iftira kafaları bulandıracağından seçmeni yanıltacaktır.Bunun düzenide TBMM'nde
oluşturulup yüce divana benzer bir yargılama usulü kurulmalıdır.Böyle bir şeyin yapılması siyasetçinin dokunulmazlığını kaldıran yöntem olacaktır.Yoksa;İdeolojinin içinde yoğrulmuş ve...
11 Ağustos 2010 21:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler