YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Mustafa Sarıgül'ün kurnaz planı
CHP’'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Sarıgül, “B Planı”nı devreye soktu. Seçilmeme ihtimaline karşı oğlu Emir'’i Şişli Belediye Meclis Üyesi listesine 4'’üncü sıradan koydu.
İşte Mustafa Sarıgül'ün kurnaz planı
20 Şubat 2014 / 08:51 Güncelleme: 20 Şubat 2014 / 08:56

CHP’'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim kampanyasını sürdürürken bir yandan da planlarını devreye sokmaya başladı. Önemli ilçelere kendisine yakın adamları belediye başkan adayı yapan Sarıgül, Şişli Belediyesi’ni de elinde tutmak için ilk adımını attı. 

Büyükşehir'e de üye

Akşam gazetesinin 11 Kasım 2013’'te gündeme getirdiği proje, önceki akşam meclis üyesi adayları listesi açıklanınca ortaya çıktı. Sarıgül oğlu Emir Sarıgül’'ü Şişli’'den 4. sıra meclis üyesi adayı yaptı. Emir seçilirse hem Şişli'’nin hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi adayı olabilecek. 

Emir Başkan olacak

Sarıgül’'ün seçilememesi ihtimali üzerine yaptığı iddia edilen plana göre; Şişli'ye CHP’li belediye başkanı seçilirse 1 yıl sonra görevinden istifa ettirilecek. Ardından oğul Sarıgül, başkanlık koltuğuna oturtulacak. Bu sayede Sarıgül, Şişli'yi elden bırakmamış olacak. 

İlk 5 Sarıgül'e ait

Sarıgül ayrıca danışmanlarına da ilk sıra kıyağı yaptı. Beşiktaş’'a belediye başkanı yapmak için uğraştığı danışmanı Tonguç Çoban aday olamayınca Şişli'’den meclis üyesi adayı olarak ilk sıraya konuldu. Sarıgül, tüm ilçelerde ilk 5’'e kendi adamlarını yerleştirdi. 

misafir
 // sekmenli
sen avucunun yala vatadas her seyigöruyor sen hayalen yasa kime veceyin iyi biliyor sen ne yaptin bu zamankadar onu göster bakalim ancak heykeli tiktin baska ne var*...
20 Şubat 2014 Perşembe 11:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler