YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Mustafa Sarıgül'ün en büyük arzusu
Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül en büyük arzusunu açıkladı. Sarıgül, "Türkiye'deki seçim sistemi ve Siyasi Partiler Kanunu'nun değişmesi en büyük arzum." dedi.
İşte Mustafa Sarıgül'ün en büyük arzusu
09 Mayıs 2014 / 08:12 Güncelleme: 09 Mayıs 2014 / 09:53

Temaslarda bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e gelen Mustafa Sarıgül, Sosyal Demokrat Parti (SDP) Genel Merkezi'nde Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, SPD'NİN barış, demokrasi ve özgürlüklerin merkezi olduğunu, burada din, dil, ırk farkı bulunmadığını belirterek, "SPD Genel Merkezi'nde tam bir renklerin buluşması tam bir kültür mozaği var" dedi.

"Türkiye'de seçim sistemi demokratik değil" 

Türkiye'deki seçim sistemini eleştiren Sarıgül, "SPD'deki demokrasi anlayışının ve seçim sisteminin Türkiye'de hakim olmasını çok arzu ediyorum. Çünkü bir ülkede demokrasinin kurum ve kurallarıyla oturması o siyasi partilerin demokratik olmalarıyla eşdeğerdir.

Siyasi partilerde demokrasi nasıl sağlanır? Seçim sistemi ve Siyasi Partiler Kanunu ile sağlanır. Türkiye'de seçim sistemi ve siyasi partiler kanunu ne yazık ki demokratik değil. Türkiye'deki seçim sistemi ve Siyasi Partiler Kanunu'nun değişmesi en büyük arzumdur" diye konuştu.

Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Mustafa Sarıgül, CHP hangisini uygun görürse o aday etrafında çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını belirtti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler