YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte milletin istediği koalisyon
Yalçın Topçu, milletin sandıkta AK Parti ile MHP arasında koalisyon istediğini belirterek, taraflara koalisyon hükümetini bir an önce kurmaları çağrısında bulundu.
İşte milletin istediği koalisyon
17 Haziran 2015 / 21:07 Güncelleme: 17 Haziran 2015 / 21:12

Eski BBP Genel Başkanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, anketlerde halkın AK-MHP koalsiyonunu istediğini belirti.

7 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili bir basın açıklaması yapan Topçu, milli irade üzerinde hiçbir güç olmaması gerektiğine vurgu yaparak partilerin milletin mesajını iyi okuması gerektiğini kaydetti. Topçu, açıklamasında şunları söyledi.” 7 Haziran’da milletimiz her partiye çok ince mesajlar vermiştir.

Ak Parti’yi birinci parti yaparak güvenini göstermiş ama başta çözüm sürecindeki belirsiz ortam ve usul,uslup yöntem'e dair  eksiklikler olmak üzere yoksulluk ve yolsuzlukla mücadelede yapılan bir kısım yanlışlarla ilgili de uyarılarını yapmıştır. 12 Eylül seçim sistemine istikrar kaygısıyla destek veren AK parti ne yazık ki bu seçim sisteminin sonucunda istikrarsızlık üretmesi muhtemel bir siyasi sonuçla karşı karşıya kalmıştır.

Seçim barajı hiç olmasaydı AK Parti belki de ezici bir sonuçla tek başına iktidarını sürdürebilirdi. Sonuçta millet sandıkta mesajını vermiş ve temsili demokrasi ve adalet açısından sakıncalar taşıyan bu seçim sisteminin değiştirilmesini istemiştir. AK Parti bu seçimlerde sadece Türkiye’deki rakipleriyle değil küresel güçlerin medya saldırısı ve algı operasyonlarıyla da savaşmak zorunda kalmıştır. Dolayısıyla alınan seçim sonucu bir başarısızlık değil, büyük başarılara alışmış bir partinin beklentilerini bulamadığı bir şok halidir. Bir an önce bu şok atlatılıp, nerede hatalar yapıldığı kaydedilip, milletin verdiği yetkinin gereğini sorumlulukla yerine getirmesi  gerekmektedir.”

Türkiye’nin son 13 yılına tek başına iktidar damgasını vuran AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerine içerde ve dışarıda birçok hesap yapıldığını belirten Topçu, şöyle devam etti: “. Özellikle son birkaç yıldır küresel güç sahiplerinin  Ak Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik saldırıları kişilere değil bizzat bölgesinde liderlik yapma iddiası taşıyan ülkemize doğrultulmuş bir tehdittir. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler